«Толерантність у нас у крові»: Ісламський центр «Буковина» офіційно відкрито!

17.08.2020

55

Виступаючи на урочистому відкритті Ісламського культурного центру «Буковина» (м. Чернівці, вул. Головна, 150) 15 серпня, муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов привітав мусульман регіону з тим, що в них нарешті буде власний осередок релігійного життя, а також відзначив, що ця подія є свідченням високої толерантности українського суспільства, що надає можливости для задоволення релігійних потреб кожному, незалежно від світоглядних переконань.

Начальниця управління культури Чернівецької облдержадміністрації Оксана Филипчук, своєю чергою, підкреслила, що Буковина століттями була домівкою для людей різних релігійних поглядів, і прагнення міжрелігійної злагоди не є чимось новим. Вона підкреслила: 

— Толерантність у нас у крові. Ми віками вчилися не просто жити поруч, а взаємодіяти і взаємозбагачуватись, і ми впевнені, що ісламський культурний центр стане ще одним елементом багатої культури Буковини.

Чернівецька область донедавна була регіоном, де мусульмани не мали окремого релігійного осередку. Тепер вірним буде, де збиратися на молитву та релігійні свята, а також поглибити релігійні знання та навчати дітей. У центрі вони зможуть приймати всіх, хто цікавиться Ісламом, незалежно від причин такого інтересу: релігієзнавців і студентів, що мають курс релігієзнавства, людей у духовному пошуку та просто цікавих. Тут будуть раді дружбі та співпраці з усіма людьми доброї волі, не вважаючи на їхній світогляд.

Муфтій вручив очільникові ІКЦ Аланові Дакурі символічний подарунок — гобелен із витканим аятом-курсі. Шейх Саід також подякував Міській державній адміністрації міста Чернівці та Чернівецькій обласній державній адміністрації за сприяння у відродженні релігійних традицій та рівне ставлення до всіх релігійних громад. Він зазначив, що тепер мусульмани Буковини будуть залучені до активного релігійного життя Чернівців і робитимуть усе, щоб про їхню релігійну громаду в земляків, жителів міста склалася якнайкраща думка.