Ветерана Реімбая Мадемінова нагороджено медаллю «За служіння Ісламу та Україні»

21.08.2020

21

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов 14 серпня нагородив відзнакою «За служіння Ісламу та Україні» ветерана АТО Реімбая Мадемінова, що три роки зі зброєю в руках боронив територіальну цілісність України. Чоловік пішов служити добровольцем ще на початку війни, але, за його словами, це перша його нагорода. Ветерана дуже тішить, що вшанувати його службу вирішили саме одновірці.

Відзнака чекала на пана Мадемінова майже рік: він був серед 57 мусульман, що їх нагороджували на День захисника України 14 жовтня 2019 року, але не зміг прибути на церемонію. Життєві клопоти, а потім і карантинні обмеження відтермінували подію на цілих 10 місяців.

Шейх Саід Ісмагілов, вручаючи медаль, підкреслив, що українці високо цінують хоробрість і самопожертву бійців, що одразу після Майдану добровільно пішли на фронт і взяли на себе перший удар.

Пан Реімбай подякував Військовому капеланству мусульман України й ДУМУ «Умма» за відзнаку й висловив готовність вернутися на фронт у разі потреби. Відповідаючи на питання, чому він, батько трьох дітей, охоче підставляється під кулі, ветеран сказав: 

— Це моє особисте переконання, що люди, які прожили життя, народили дітей, реалізували себе — вони мають першими йти. Горе, коли гине будь-яка людина, але ще більше горе, коли гине молода людина, яка ще не відчула життя вповні, не бачила світ, не відчула кохання, шлюбного життя, не відчула щастя батьківства й не тримала на руках своє дитя… Це, я вважаю, більше горе. Але поклик є поклик: у когось у шістдесят років приходить цей поклик — стати на захист, у когось у 17. Але ще раз скажу: шкода, коли на війні гинуть молоді.