Імами ДУМУ «Умма» на урочистостях з нагоди Дня Незалежности

25.08.2020

11

24 серпня, в особливий день для кожного українця, незалежно від віровизнання, імами ДУМУ «Умма» та Управління військового капеланства мусульман України долучилися до урочистих заходів.

У Києві муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, що також є військовим капеланом, разом із побратимами з Управління військового капеланства мусульман України долучився до народного святкування — Маршу захисників, що його проводять силами громадськости вже другий рік. Імами-капелани Мурад Путилін, Євген Глущенко та Саід Ісмагілов разом із побратимами з інших релігійних громад України пройшли в колоні бульваром Шевченка, а потім Хрещатиком. За повідомленням «Радіо Свобода», марш тривав близько чотирьох годин і став наймасовішим «народним» святкуванням Дня Незалежности у 2020 році. У фіналі його учасники виконали гімн і провели віче на головній площі столиці.

У Дніпрі ще один імам-капелан, Едґар Девлікамов, узяв участь в урочистостях з нагоди Дня Незалежности як заступник муфтія ДУМУ «Умма». Разом з одновірцями він також долучився до ходи. Учасники пройшли до будівлі ОДА, де розгорнули величезний жовто-блакитний стяг і рушили до музею АТО. А напередодні шейх Едґар брав участь в урочистому заході до Дня Державного Прапора, звернувшись до містян з вітанням.

У Запоріжжі імам Мухаммад Мамутов із дружиною Ніярою, директор місцевого ІКЦ Хамза Іса з дружиною Танзілею взяли участь у Марші волі. Ніяру Мамутову, що традиційно прийшла на марш із великим кримськотатарським прапором, запросили на сцену привітати містян. 

— Дуже хвилювалася, але казала те, що на серці. Незалежність не дається просто так. Її треба виборювати силою, волею та життями — саме тому вона безцінна! З днем незалежності! — пригадує вона.

У Сєвєродонецьку імам-капелан Темур Берідзе, «озброївшись» великим прапором України та зібравши групу підтримки з одновірців, долучився до святкування Дня Державного Прапора та Дня Незалежности.