ВРРО відзначає досягнення та ініціюватиме зміни до законодавства

14.09.2020

9

10 вересня відбулася зустріч членів Всеукраїнської ради релігійних організацій (ВРРО), на якій обговорювали можливості ініціювати зміни до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» та плани спільної роботи.

Цього року обов’язки голови (його обирають на 1 рік загальним голосуванням) на зібраннях ради виконує рабин Олександр Духовний, тож зустріч відбулася в приміщенні Релігійного об’єднання громад прогресивного юдаїзму.

Голова розповів про перспективи співпраці представлених у Раді релігійних громад за умов карантину. Після цього слово надали муфтію ДУМУ «Умма» Саідові Ісмагілову, що повідомив про приз, отриманий ВРРО за III місце в X, ювілейному, конкурсі короля Йорданії Абдулли II до минулого Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії. Шейх Саід продемонстрував нагороду й приз, і всі члени ВРРО зробили з ними спільне фото — про це просили організатори конкурсу, що через карантин не змогли вручити нагороди особисто й мусили надіслати їх кур’єрськими службами.

Від приємних спогадів про минулий тиждень міжрелігійної гармонії перейшли до планів на 2021 рік. На порядку денному було й обговорення потреби ініціювати зміни до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», адже його чинна редакція не передбачає створення міжрелігійних організацій для здійснення міжрелігійного діалогу в духовній та практичній площині. ВРРО звернеться до Верховної Ради з пропозицією внести доповнення до закону, що дозволять створювати та реєструвати міжрелігійні об’єднання для спільної діяльности в царині в добродійности, міжрелігійного діалогу, суспільної просвіти тощо.

Також члени ВРРО радилися, як здійснювати діяльність у своїх громадах за умов карантинних обмежень та провадити роз’яснювальну роботу серед вірних.

Теги: