Заява ДУМУ «Умма» щодо публікації карикатур на пророка Мухаммада

29.10.2020

181

Мусульмани України засмучені та стурбовані ситуацією у Франції, що призвела до публікації карикатур на пророка Мухаммада (мир йому і благословення). Рішуче засуджуючи насильство, агресію та екстремізм, ми виступаємо проти будь-якої діяльності, що підриває засади миру між людьми, добросусідські відносини та суспільний діалог. Ідеалами  ісламу, як і базовими принципами більшості людей без різниці у світоглядних чи релігійних уподобаннях, є мир, справедливість, рівність, свобода і любов.

Вседозволеність, нетолерантність, провокації, на нашу думку,  ведуть не до рівності і справедливості, миру і свободи, а до образ, ворожості, конфліктів і протистояння. Право на свободу слова для одних не має принижувати, ображати та порушувати права інших. Не можна підривати регулятори соціального існування людства, не можна девальвувати загальнолюдські цінності. 

Зважена політика, що сприяла б консолідації суспільства, налагодженню миру, протистоянню загрозам, зокрема терористичним, вимагає відповідальності, чесності та здорового глузду від суб’єктів влади. Це стосується як Франції, так і України, Туреччини, Азербайджану чи Угорщини. Але заходи, що активно реалізує сьогодні уряд  П’ятої республіки, підривають засади миру й толерантності, девальвують загальнолюдські цінності, руйнують святині — як у Франції, так і в інших куточках світу. Така політика не може викликати нічого, крім конфронтації, недовіри, агресії та ворожнечі. 

Мусульмани всього світу шанують пророка Мухаммада (мир йому і благословення), шанують інших пророків, від Адама до Ісуса, прагнуть миру й добра для всіх людей. Спроби обмовити чи образити будь-кого з них безумовно викликатимуть у нас смуток і біль. Але, не зважаючи на образу та приниження, закликаємо  всіх  вірних утриматися від насильства та агресії щодо кривдників. 

Закликаємо припинити провокативні заяви та дії тих, хто розпалює ненависть, глумиться зі святинь і цінностей інших людей, бо це може мати негативні наслідки та спричинити подальше загострення суспільно-політичної ситуації як у Франції, так і у світі.

ДУМУ «Умма» сподівається на виправлення ситуації, чекає від уповноважених осіб відповідних рішень і зваженої політики, що сприятиме  збереженню миру та стабільності. Насильство та провокації мають припинитися.