ДУМУ «Умма» вшанувало пам’ять жертв Голодомору

29.11.2020

20

Духовне управління мусульмани України «Умма» разом з усіма українцями минулої суботи, 28 листопада, вшанувало пам'ять жертв голодоморів.

Муфтій Саід Ісмагілов звернувся до співгромадян, нагадавши, що Голодомор — це злочин радянського режиму проти українців. У своєму зверненні він нагадав:

«За минуле століття нашої історії ми пережили чимало трагічних подій. Голодомор як геноцид і злочин радянської влади проти українців аж тричі торкнувся України. У цей трагічний день ми молимося за всіх, хто постраждав через цей страшний злочин і геноцид. Українці всіх віросповідань повинні пліч-о-пліч, у єдності зустрічати виклики, що не перший рік стоять перед нашим суспільством, нашою державою. Ми маємо гуртуватися, разом ушанувати пам’ять усіх жертв того кривавого режиму. Закликаємо вас ушанувати пам’ять жертв Голодомору та згадати їх у своїх молитвах».

У різних містах очільники мусульманських громад долучилися до вшанування пам’яті українців, що загинули внаслідок штучного голоду. Так, імам мечеті Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада Мурат Сулейманов узяв участь у меморіальних заходах у Львові, а напередодні закликав згадати у своїх молитвах жертв того страшного злочину.

Акція «Свіча пам’яті» має на меті нагадати всім українцям про тих, кому так тяжко було пережити холодні й голодні ночі 1932–1933 року.