Новопризначений голова Запорізької ОДА зустрівся з членами Ради релігійних організацій

06.01.2021

54

4 січня голова Запорізької ОДА Олександр Старух провів зустріч з очільниками релігійних громад та організацій области. Мусульман Запоріжжя на зустрічі представляв заступник муфтія ДУМУ «Умма», імам Ісламського культурного центру Запоріжжя Мухаммад Мамутов. 

Головною темою зустрічі були протиепідемічні заходи. Голова ОДА наголосив, що релігійні організації мають ужити максимум заходів, щоб запобігти поширенню Covid-19, зокрема під час релігійних відправ.

— Хотів би подякувати тим релігійним організаціям, що з розумінням поставилися до карантинних обмежень та забезпечили дотримання протиепідемічних вимог, за можливости  скасували чи перенесли масові публічні заходи, — сказав Олександр Старух.

На зустрічі також були представники Нацполіції. Вони нагадали, що під час відправ у приміщеннях треба забезпечити дистанцію між вірними з розрахунку 5 кв. метрів на одну особу. Користуючись нагодою, очільники релігійних громад области поставили співробітникам Нацполіції низку питань, що стосувалися протиепідемічних заходів.

— Голова ОДА запропонував нам проводити такі зустрічі щонайменше один раз у квартал, — розповідає шейх Мухаммад Мамутов. — Ми щиро вітали таку ініціативу, адже в нас, як представників різних релігійних організацій, постійно виникають якісь питання, проблеми. Думаю, влада на обласному рівні могла б сприяти їх розв’язанню.

На зустрічі обговорювали й питання соціальної підтримки та надання гуманітарної допомоги нужденним у період пандемії.

Довідка: Рада релігійних організацій при голові Запорізької облдержадміністрації — консультативно-дорадчий орган, що діє на громадських засадах. Вона створена 2005 року, а чинний склад затверджений наприкінці 2018 року.