Український центр з фатв визначив дати початку й кінця Рамадану

12.03.2021

490

На засіданні Українського центру з фатв і досліджень, що днями відбулося в Києві, члени організації ухвалили кілька важливих рішень. За словами шейха Саіда Ісмагілова, муфтія ДУМУ «Умма» та одного з постійних членів Центру, такі зібрання традиційно відбуваються напередодні священного місяця Рамадан.

— Ми обговорюємо ті богословські питання, що найперше турбують українських мусульман перед і під час Рамадану, а також інші, загальніші, питання, — каже муфтій.

Учасники зустрічі визначили, спираючись на богословські аргументи та беручи до уваги сучасні наукові знання, дати початку й кінця Рамадану, а також, відповідно, дату свята Ід аль-Фітр, розмір садака аль-фітр, закату й розклад молитов для різних міст України. 

Жваву дискусію викликала тема розкладу молитов. За словами Саіда Ісмагілова, всі розглянуті питання дуже актуальні для мусульман, але правильний розклад молитов — щоденна потреба вірних: 

— Мусульмани живуть у всіх великих містах України, тому розклад молитов для кожної области аж надто потрібен. Ми вирішили, що наш центр повинен викласти свої рекомендації щодо того, за яким часом треба молитися й дотримуватися посту в кожному обласному центрі.

Після всього ухвалено датою початку Рамадану оголосити 13 квітня 2021 року, а датою завершення — 13 травня 2021 року. 

Розмір закат аль-фітр установлено на рівні 110 гривень з людини, а нісаб закат аль-маль починається з суми 4 700 доларів США.

Інші рішення Українського центру з фатв і досліджень можна дізнатися за посиланнями (стор.1, стор. 2) .