Керівництво ДУМУ «Умма» радо зустріло Індонезійських колег

24.03.2021

45

Делегація одного з найбільших індонезійських релігійних об’єднань, «Мухаммадія» (Muhammadiyah) у Києві провела зустріч із керівництвом Духовного управління мусульман України «Умма».

Минулого року, під час візиту до Індонезії голови правління «Умми» Олега Гузіка та муфтія Саіда Ісмагілова, вони провели зустрічі з декількома організаціями, і, в тому числі — з очільниками «Мухаммадії». Тож приїзд індонезійських гостей став продовженням співпраці, що почалася торік.

До складу делегації ввійшли науковці релігійні діячі, а також представники індонезійського парламенту. Офіційна частина зустрічі, на яку спочатку відвели годину, тривала майже вдвічі довше: представники «Мухаммадії» були здивовані тим, яке активне релігійне життя мусульман в Україні.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов на зустрічі чимало часу присвятив розповіді про історію Ісламу в Україні та сучасне становище релігійних громад у нашій країні. На думку шейха Саіда, висловлену після зустрічі, склад делегації свідчить про те, що становищем українських мусульман цікавляться на високому рівні: 

— Ми високо цінуємо співпрацю з нашими індонезійськими колегами. Але той факт, що крім науковців і релігійних діячів до складу делегації ввійшли представники індонезійського парламенту та посол Індонезії в Україні, підвищує сам рівень зустрічі. Це не просто діалог з нашими колегами, а свідчення ще більшої зацікавлености становищем українських мусульман у світі.

Під час майже двогодинного спілкування учасники зустрічі обговорили особливості сучасної мусульманської громади в Україні, індонезійський досвід міжконфесійного діалогу та побудови відносин із державними інституціями. Українські мусульмани мали нагоду докладно розповісти про свою діяльність, проблеми, з якими вони стикаються, та можливості подальшої співпраці. Окрему увагу приділили обговоренню перепон, що постають перед мусульманками, зокрема питання хіджабу, працевлаштування тощо.

Наприкінці зустрічі сторони обмінялися подарунками та домовилися про співпрацю в галузі освіті та міжкультурного обміну. 

Довідка. «Мухаммадія» заснована 1912 року Ахмадом Дахланом. Від самого початку одним із головних напрямків діяльности організації було відкриття шкіл, ліцеїв та інших навчальних закладів. Вона прагнула оновлення та реформування Ісламу для сприяння суспільному та культурному розвитку. Сьогодні, за різними оцінками, число членів організації сягає 30 млн осіб.