Імам запорізької мечеті розвезе 200 ланч-боксів із першим іфтаром мусульманам, що постять

14.04.2021

100

Дзвінок нашого кореспондента імаму мечеті Ісламського культурного центру Запоріжжя «Віра» з привітаннями з початком Рамадану на кілька хвилин відірвав імама Мухаммада Мамутова від клопоту: разом з кількома активістами, волонтерами-прихожанами він готувався до першого в цьому місяці розвезення іфтарів.

— Через карантинні обмеження, на жаль, ми позбавлені радості спільного переривання посту. Тому ми вирішили готувати страви для іфтару в ІКЦ і відвозити мусульманам. Сьогодні, 13 квітня, наш незмінний помічник Юсуф-ака, чудовий кухар, приготує плов. Ми запакуємо 200 ланч-боксів, додамо до кожного фініки та відвеземо до гуртожитку медуніверситету — студентам-мусульманам, — розповів шейх Мухаммад, додавши, що меню іфтару вже від завтрашнього дня поповниться салатами та фруктами.

Кошти на продукти для іфтарів жертвують здебільшого члени місцевої мусульманської громади, але тут будуть раді й пожертвам небайдужих з інших міст України.

За словами Мухаммада Мамутова, через епідситуацію в Запоріжжі традиційних у місяць посту лекцій з Ісламу, зборів вірних та уроків Корану в мечеті поки що не буде.

— Але в месенджері WhatsApp запорізькі мусульмани, прихожани мечеті, створили групу, тож нагадування та лекції поки мусили «перекочувати» в гаджети користувачів. У будь-якому разі без спілкування з одновірцями запорізькі послідовники Ісламу не залишаються, — розповідає імам.

Мусульмани Запоріжжя також не припиняють допомоги найзнедоленішим жителям міста — безхатнім. Для них щотижня вже довгий час жінки-активістки готують обіди та з дотриманням усіх протиепідемічних заходів роздають на одному з залізничних вокзалів.