Імам з головою мусульманської громади Дніпра розповіли про особливості Рамадану в ефірі телеканалу «Відкритий»

20.04.2021

54

Триває Рамадан, і особливості, смисл і наповнення священного місяця викликають інтерес у немусульман, на що реагують ЗМІ. Так, у Дніпрі місцева медіакомпанія «Відкритий» запросила до свого пресцентру голову релігійної громади мусульман «Відродження» Павла Федосова та імама Едґара Девлікамова, щоб вони відповіли на питання журналістів.

Глядачі телеканалу «Відкритий» дізналися, що всі 30 днів Рамадану послідовники Ісламу постять, тобто повинні утримуватися від їжі, напоїв, куріння, розваг, інтимної близькости й навіть уживання ліків до заходу сонця.

Цей Рамадан триватиме до 12 травня. Для мусульман це період духовного та фізичного очищення, поклоніння та добродійности. Близько четвертої години ранку вірні снідають — ця трапеза називається сухур. А після заходу сонця й вечірньої молитви настає іфтар — трапеза, що перериває піст до наступного дня. Фінальним акордом Рамадану стане Ураза-байрам (Ід аль-Фітр) — свято припинення посту.

— Порушенням посту вважають навіть один ковток води, зроблений удень. Але варто розуміти, що головне — це не правила харчування, а все-таки усвідомлення святости Рамадану. У цей час краще подбати про відсутність поганих думок і злих намірів, — розповів Едґар Девлікамов.

Цього року благословенний місяць минає в умовах серйозних карантинних обмежень, але представники дніпровської громади мусульман переконують, що змогли адаптуватися: 

— Ми не проводимо спільних іфтарів, хоча давніше це було нашою доброю традицією. На спільну вечерю збиралося понад 200 мусульман. Сьогодні ми трансформували цей обряд у роздачу їжі. Тобто людина приходить за годину перед початком іфтару та отримує спеціальний одноразовий судок з вечерею, що може з’їсти вдома. Під час молитви ми дотримуємося відстані 1,5 метра та масочного режиму, — коментує Павло Федосов.

Відеозапис передачі доступний за посиланням.

У Дніпрі місцева медіакомпанія «Відкритий» запросила до свого пресцентру імама релігійної громади «Відродження» Едґара Девлікамо