Муфтій провів релігійно-культурний лікнеп для нардепів

29.04.2021

27

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов в Київському міжнародному конференц-центрі «Парковий» прочитав лекцію про особливості мусульманської культури та етикету для групи народних депутатів, що беруть участь у міжпарламентських групах дружби з колегами з мусульманських країн.

Як розповів шейх Саід, він ознайомив нардепів з основами культури та етики Ісламу, заборонами віровчення для його послідовників, повідав про особливості спілкування у мусульманських народів:

«Не тільки розповідав, а й відповідав на питання. Зокрема, про межі дозволеного у спілкуванні чоловіків і жінок, що не є родичами; про вплив місцевих традицій у певних країнах на правила гостинности та про деякі нюанси в поведінці чи висловлюваннях, що їх краще уникати, щоб не здатися невігласом — у кращому випадку. Знання звичаїв, традицій, релігії та культури різних народів — не просто ознака освіченої людини, а й демонстрація поваги до країни, з якої походить співрозмовник, і значення враження, що справить політик на колег з інших країн важко переоцінити не тільки для особистих стосунків, а й для міждержавних відносин».

Українські парламентарі регулярно зустрічаються з іноземними колегами як на міжнародних зустрічах, так і під час візитів різних делегацій. Існують також і міжпарламентські групи дружби, члени яких часто спілкуються одне з одних в межах заходів різного рівня.

Крім загальноприйнятих у світі правил етикету й вимог протоколу дуже важливо знати культурні особливості, традиції країн співрозмовників, щоб уникнути непорозумінь. Іноді цілком прийнятну, припустиму в одній країні манеру спілкування чи дрес-код можуть неправильно сприйняти в іншій країні. Особливої ваги знання чужих звичаїв, релігії набуває у спілкуванні з представниками країн, що попри глобалізацію спромоглися зберегти унікальну культуру та традиції.