У Львові малозабезпечені сім'ї мусульман отримали продуктові набори

30.04.2021

85

Двічі на тиждень волонтери Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада разом з імамом Муратом Сулеймановим, завдяки пожертвам місцевих мусульман, готують і фасують у ланч-бокси іфтари для одновірців. Пакунки (а їх 130 кожного разу) з приготованою для вечірнього розговіння вечерею активісти розвозять за адресами тих, хто постить. 

До того всього днями львівські мусульмани роздавали продуктову допомогу нужденним сім’ям — це стало можливим завдяки добродійному фонду з Німеччини MuslimeHelfen («Мусульманська допомога»), що багато років співпрацює з ДУМУ «Умма».

«Звичайно, в такий спосіб не компенсувати відсутність колективного переривання посту (іфтару), але карантинні обмеження диктують свої умови, — розповідає шейх Мурат. — Кошти на продукти для приготування страв, що їх ми розвозимо мусульманам, які постять, жертвують прихожани мечеті. А ще, завдяки допомозі одновірців із Німеччини, ми змогли сформувати 20 великих наборів, щоб передати їх малозабезпеченим сім'ям».

За словами імама, серед тих, хто отримав набори, є й переселенці з окупованого Криму, тож кілька пакунків активісти відвезли до гуртожитку, де живуть кримські татари, літні люди. Вони, своєю чергою, запросили імама на іфтар — Мурат Сулейманов радо погодився. 

«Ми намагаємося дотримувати всіх протиепідемічних обмежень, безпечної дистанції, але також намагаємося приділити увагу нашим старим, побалакати з ними, разом помолитися. Для наших дідусів це часом важливіше за ті продукти, що ми їм привозимо», — каже імам.

Рамадан триває, і не зменшується бажання мусульман підтримати одновірців, пожертвувати кошти або продукти для іфтарів. Ви можете дізнатися, як допомогти, в ІКЦ Львова (вул. Авраама Лінкольна, 29; тел. (063) 066-83-91) чи звернувшись з питаннями на його фейсбук-сторінці.

Також вірні зі Львова та Львівської области можуть зробити пожертву (закат аль-фітр) від 110 гривень на банківську картку 4149 4393 1727 9994.