Чергова допомога МuslimeHelfen — до десяти останніх днів Рамадану

06.05.2021

70

Духовне управління мусульман України «Умма» та Всеукраїнська асоціація «Альраід» завдяки допомозі німецького добродійного фонду МuslimeHelfen змогли щонайменше на місяць уперед забезпечити рисом кількасот родин нужденних мусульман у Києві. Чотириста великих п’ятикілограмових пакунків стали неабияким додатком до допомоги, що зібрали українські послідовники ісламу для одновірців.

Перед роздаванням допомоги муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов прочитав суру «Фатіха» та помолився за милосердних людей, нагадавши про особливу цінність останніх днів священного місяця. Він повідомив, що ця пожертва братів із Німеччини присвячена останнім десятьом дням священного місяця та Ночі Могутности (Упризначення) — Ляйлят аль-кадр.

Пакунки з рисом мають символіку німецького фонду (простягнуті одна до одної руки всередині півмісяця), логотипи ДУМУ «Умма» та ГСВА «Альраід», а також напис «Закат аль-фітр». Вони нагадують про обов’язок кожного мусульманина виплатити до настання свята Ураза-байрам милостиню нужденним. Це справді обов’язок, але не щось обтяжливе, а саме потреба душі робити добрі справи, адже допомога, що її надають німецькі брати, набагато перевищує обсяг, яким міг би обмежитися будь-який послідовник ісламу. До того ж підтримка з Німеччини надходить не тільки в місяць посту, молитви й добрих справ. 

Допомогу фонду МuslimeHelfen українські мусульмани отримують не вперше. Починаючи з 2015-го, він проводить добродійні акції з метою підтримки одновірців в Україні, в тому числі переселенців з окупованих територій — Криму, частин Луганської та Донецької областей. В рамках акцій «Рука допомоги» й «Тепла зима» за ці роки сотні нужденних українців забезпечено огрівачами, ковдрами, подушками, постільною білизною, вугіллям і дровами, а кількість акцій продуктової допомоги годі й порахувати.