Посол Туреччини разом з представником Діянету відвідали ДУМУ «Умма»

14.07.2021

81

Напередодні великого мусульманського свята Курбан-байрам ДУМУ «Умма» відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні пан Ягмур Гульдере разом з представником Діянету — Управління у справах релігії цієї країни паном Алі Чіменом.

«Вчора, 14 липня, нас відвідав Посол Туреччини пан Ягмур Гульдере в супроводі свого радника — представника Діянету пана Алі Чімена. Метою візиту було представлення представника Діянету — це турецьке міністерство у справах релігій, що займається просвітньою діяльністю, підтримкою мусульман тощо», — повідомив муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов.

Як пояснив шейх Саід, Алі Чімен, новий представник Діянету в Україні, приїхав нещодавно, і пан посол ознайомив його з основними духовними управліннями, що функціонують в Україні:

«Вони відвідали три управління, зустрічалися з трьома муфтіями, в тому числі відвідали нас. Зустріч була ознайомчою: ми розповіли про нашу діяльність та про той напрямок ісламу — традиційний суннітський іслам, — який ми представляємо. Розповіли про наші громади в різних містах, про ситуацію з мусульманами в Україні. Наші гості цікавилися, які ми маємо плани, які в нас існують проєкти. Серед іншого ми показали гостям і гімназію «Наше майбутнє», розповіли про програми та проєкти, що реалізуємо, в тому числі про програму вивчення турецької мови, що присутня в нашій школі».

Як зазначає Саід Ісмагілов, зустріч відбулася в дружній атмосфері — «абсолютно відкритій, сповненій довіри»:

«На завершення гості подарували нам свої видання, зокрема виданий у Туреччині Діянетом переклад українською мовою смислів Корану, а ми, своєю чергою, подарували гостям перший в історії україномовний енциклопедичний словник ісламських термінів («Іслам: енциклопедичний словник»), а також видання Корану, що випускали ми, та запросили їх відзначити разом з нами свято Курбан-байрам, що настане вже за кілька днів».

Зустріч завершилася домовленістю поглиблювати дружбу та співпрацю між мусульманами України та Туреччини.

Як повідомила пресслужба Посольства Турецької Республіки в Україні, в ньому створено Консультацію з релігійних послуг, щоб якнайкраще реагувати на вимоги та потреби громадян Туреччини та співвітчизників в Україні.