У столичній мечеті ДУМУ «Умма» розпочато роздачу жертовного м’яса

23.07.2021

57

«Ви не досягнете благочестя, поки не будете жертвувати те, що дороге вам. І що б ви не пожертвували — воістину, Аллаг знає про це!» (3:92)

За традицією у дні свята Курбан-байрам мусульмани роздають м’ясо жертовних тварин тим, хто у скрутному становищі. У мечетях ДУМУ «Умма» почалися акції роздачі м’яса — це стало можливим завдяки пожертвам українських мусульман і допомозі німецького благодійного фонду MuslimeHelfen, що вже багато років допомагає одновірцям у нашій країні. На зібрані кошти й придбали жертовних тварин.

У Києві 21 липня понад 400 малозабезпечених сімей отримали по 5–6 кг м'якоті яловичини та баранини. Серед тих, із ким сьогодні в ІКЦ ділилися м'ясом, а ще набором фруктів (апельсини, лимони, банани), не тільки послідовники ісламу. Мусульмани дбають і про немусульман-переселенців з тимчасово окупованих територій.

Роздача жертовного м'яса почалося зі спільної молитви — її очолив муфтій Саід Ісмагілов. Духовний лідер українських мусульман звернувся до присутніх із проповіддю, нагадавши про смисл свята, й прочитав аят із сури «Аль-Хадж»:
«Ні м’ясо їхнє, ні кров їхня не досягають Аллага, але Його досягає ваша богобоязливість! Так Він підкорив їх вам, щоб ви звеличували Аллага за те, що Він вказав для вас прямий шлях! Тож сповісти радісну звістку праведним!» (22:37).

Святкові набори роздають за списками. Списки нужденних — це багатодітні сім'ї, самотні літні люди, особи з інвалідністю, неповні сім'ї, де виховують сиріт тощо — формують громадські організації, об'єднання переселенців і національно-культурні громади, що добре обізнані про потреби своїх членів. Також запрошують прихожан мечеті, якщо про їхнє скрутне становище знають одновірці.
Про це розповів директор Ісламського культурного центру Києва Ісмаїл Кади: 

— За допомогою Всевишнього та щирих намірів наших мусульман ми й цього року можемо виконати братерський обов’язок, забезпечити одновірців м'ясом жертовних тварин. Бездоганна репутація «Альраіда» та Духовного управління мусульман України «Умма» допомагає, дякувати Богу, знаходити гроші на добрі справи. Але роздача жертовного м’яса на Курбан-байрам — це не просто добродійність. Це поклоніння, ібада, це священний обов'язок мусульман піклуватися про тих, хто потребує допомоги та підтримки, це ті милосердя, справедливість і дієва любов до ближнього, що є фундаментом нашої релігії.