Заступник муфтія ДУМУ «Умма» та голова мусульманської громади Дніпра долучилися до створення асоціації медичних капеланів

27.07.2021

36

У стінах Дніпропетровської обласної державної адміністрації 21 липня відбулися установчі збори Дніпровського підрозділу ГО «Асоціація капеланів в охороні здоров'я України». Це міжконфесійна професійна асоціація, що має на меті сприяти запровадженню та розвитку інституту капеланства в галузі охорони здоров'я та медико-соціального захисту.

Медичні капелани духовно сприятимуть одужанню хворих, допоможуть подолати страхи та тривоги  пацієнтів. 

Організатором заходу стала Громадська рада при Дніпропетровській обласній державній адміністрації, а ініціаторами — ГО «Асоціація капеланів в охороні здоров’я України» (АКОЗУ) на чолі з професором Сергієм Убоговим та платформа взаємодії неурядових організацій, релігійних громад, державного сектору ГО «Елеос-Україна». 

У зборах узяли участь і представники ісламської громади регіону: заступник муфтія ДУМУ «Умма», імам мечеті Дніпровського ісламського культурного центру Едґар Девлікамов та голова релігійної громади мусульман «Відродження» Павло Федосов.

Після тривалих дискусій учасники дійшли спільної позиції та одноголосно погодили створення Дніпровського підрозділу ГО «Асоціація капеланів в охороні здоров'я України». Наступним кроком буде проведення зборів цієї організації, де сформують її структуру, визначать плани.

Підрозділ Асоціації медичних капеланів Дніпропетровщини — уже третій в Україні.