Представники ДУМУ «Умма» — серед учасників Першого молитовного сніданку на Київщині

03.09.2021

13

Перший обласний молитовний сніданок відбувся 31 серпня у Броварах на Київщині. На запрошення голови Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна до заходу долучилися понад 200 учасників. Були присутні члени Київської обласної Ради Церков і релігійних організацій, духівництво, народні депутати України, голови територіальних громад, депутати обласної ради, науковці, волонтери та громадські діячі.

Серед запрошених — муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов та очільник Управління Військового капеланства мусульман України Мурад Путилін.

«Молилися за Україну, за Київщину, за полеглих воїнів, за щасливе майбутнє. У надзвичайно теплій дружній атмосфері слово мали губернатор Київщини пан Василь Володін, депутат Верховної Ради VIII скликання пан Павло Унгурян, родичі загиблих воїнів АТО/ООС та родичі загиблих героїв Небесної Сотні. Слова молитви промовляли єпископ РКЦ Віталій Кривицький, єпископ ПЦУ Олександр Драбинко, військові капелани та священники різних конфесій», — поділився враженнями духовний лідер українських мусульман.

Під час молитовного сніданку присутні молилися за військових та їхні сім’ї, перемогу й мир в Україні, за сиріт, фізичне та духовне здоров’я українських родин.

Як повідомляє пресслужба Київської ОДА, голова Василь Володін звернувся до присутніх із вітальним словом, зазначивши, що такі заходи сприяють духовному відродженню, знаходженню компромісів у найважливіших життєвих питаннях, створенню толерантного ставлення до різнобарв’я конфесійного насичення области, вихованню дбайливого ставлення до людини, сім’ї, держави, а головне — розвитку та єднанню Київщини: «Молитовний сніданок дає чудову можливість об’єднатися у спільній молитві задля духовного розвитку суспільства, за мир і порозуміння, за утвердження віковічних духовних цінностей у суспільному житті, за процвітання нашої Батьківщини, розвиток рідної Київщини».

Наприкінці заходу народний артист України Тарас Петриненко виконав пісні «Боже, Україну збережи» та «Україно, Україно».

Молитовні сніданки є традиційними заходами і сім десятків років відбуваються в Конгресі США, Європарламенті, багатьох країнах Європи та світу, де також поширена практика проведення таких заходів на регіональному рівні.