Імами-капелани ВКМУ нагороджені відзнакою Pro Deo et Patria та листом подяки

20.09.2021

164

У Києві під час роботи VI конгресу Асоціації професійних капеланів України за поданням ГО «Українське капеланство» відзнаками Pro Deo et Patria («Для Бога і Батьківщини») та подякою асоціації та Всеукраїнського об’єднання «Країна» нагороджені імами-капелани Управління Військового капеланства мусульман України (ВКМУ).

Відзнаку вручили Мурадові (Сергієві) Путиліну — голові Управління Військового капеланства мусульман України; імаму-капелану Саідові Ісмагілову — муфтію ДУМУ «Умма». Лист подяки отримав імам Ісламського культурного центру Харкова, капелан Євген Глущенко

Це не перша відзнака, вручена імамам-капеланам на знак високої оцінки їхніх зусиль на шляху духовного служіння. У 2020 році на V конгресі капеланів України імамів ВКМУ нагороджено медаллю «За служіння Україні». ВТО «Орден», розробляючи макет медалі нагороди, навмисне уникало використання релігійних символів, щоб зробити її універсальною. Тобто такою, що її зможе носити людина будь-яких релігійних переконань, яка щиро й віддано служить інтересам України.

За словами Мурада Путиліна, капелани всіх конфесій на конгресі не тільки обговорювали питання капеланського служіння, обмінювалися досвідом, а й молилися за те, щоб нарешті був ухвалений Закон «Про Службу військового капеланства», у розробці проєкту якого найактивнішу участь брали імами-капелани та який прийнято за основу ще у травні 2021 року.

Закон дозволить створити Службу військового капеланства та законодавчо закріпити статус військових капеланів як військовослужбовців; визначити організаційно-правові засади взаємодії військових формувань і релігійних організацій у процесі забезпечення функціонування інституту військового капеланства з метою реалізації військовослужбовцями Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та членами їхніх сімей права на свободу совісти, світогляду та віровизнання.

Як повідомляло ВКМУ, 14 вересня імами-капелани також були присутніми на молитовному відкритті навчального курсу для капеланів ПЦУ, що здійснюють своє служіння в Державній прикордонній службі України. Після молитви та урочистостей біля Михайлівського собору відбулася зустріч з народними депутатами.

Довідка. Управління Військового капеланства мусульман України створене 2014 року. Дотепер це єдина структура, що від імені мусульман опікується військовослужбовцями, їхніми родинами. Капелани регулярно бувають у зоні АТО/ООС та, співпрацюючи з волонтерами, регулярно передають на фронт велику кількість допомоги (військова форма, халяльні продукти, медикаменти).