Добрі справи мусульман на сході України: допомога малозабезпеченим та сюннет для 53 братів

04.10.2021

48

Днями ДУМУ «Умма» за фінансової підтримки турецької добродійної організації Ayder було організовано роздачу продуктових наборів малозабезпеченим родинам кількох міст півдня та сходу України. 
Як розповів заступник муфтія в донецькому та луганському регіонах Хамза Іса, великі пакунки з продуктами отримали 100 родин:

— Взагалі ми роздали 100 пакунків, з них 37 — у Запоріжжі, 13 — у Кам’янському та ще 50 — у Костянтинівці, Бахмуті, Краматорську та Слов’янську. Продукти, що ввійшли до цих наборів, ми придбали коштом наших друзів із Туреччини — благодійної організації «Айдер», з якою ми плідно співпрацюємо вже не перший рік. У цих пакунках є крупи — по кілька кілограмів рису, манки та гречки, — олія, масло, чай, цукор, згущене молоко, макаронні вироби, томатна паста. У Запоріжжі в деяких пакунках були ще консервований горошок і кукурудза. Кожен такий пакунок став добродійника десь у 800 гривень. Звісно, що ми роздавали ці набори абсолютно безплатно.

А в Костянтинівці роздача продуктової допомоги збіглася ще з однією подією: сюди з’їхалися батьки й рідні 53 хлопчиків і нових мусульман, яким у цей день проведено обряд обрізання (тур. сюннет) хірург-уролог — відомий спеціаліст з операцій на сечовивідних шляхах доктор Ібрагім із Туреччини. 

— Обряд перейшли 53 особи різного віку: від зовсім маленьких хлопчиків, з 1 місяця від народження до 40-річних чоловіків, які нещодавно прийняли іслам і прагнули зробити обрізання, — каже Хамза Іса. — Ці люди приїхали з різних міст регіону, не тільки з Краматорська. Все було чудово, всі лишилися задоволені та вдячні. Ми влаштували на честь цієї важливої події в житті мусульман частування для них усіх і їхніх батьків, родичів: приготували плов та інші страви. А кожен з тих, хто пройшов обряд, отримав подарунки, особливо попіклувалися про дітей — вони отримали й солодощі, й гроші, й багато інших подарунків.

За словами пана Хамзи, лікар, що робив обрізання, відомий у багатьох країнах. Він безплатно проводив цю важливу для послідовників ісламу операцію у країнах Африки, приїздив з цією метою до Сербії, Боснії та Герцеговини, інших балканських країн, був в Азербайджані, де провів обрізання 1100 мусульманам. 

ВИДЕО сюжет