У Запоріжжі урочисто відкривається Соборна мечеть

13.10.2021

94

15 жовтня в Запоріжжі відбудеться урочисте відкриття Соборної мечеті. Релігійна громада мусульман, що збудувала храм, входить до ДУМУ «Умма».

Мечеть, яку одночасно зможуть відвідувати до 300 вірних, була потрібна через помітне збільшення мусульманської громади міста та запиту на підвищення якости релігійної культури та освіти. 

Соборна мечеть Запоріжжя разом з ісламським культурним центром міста формуватимуть єдиний ісламський простір і стануть найбільшим мусульманським осередком в області. Вони об’єднають у своїй діяльності релігійний, культурно-просвітній та соціальний напрями.

В урочистостях візьмуть участь муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, голова ВАГО «Альраід» Сейран Арифов, делегації представників ісламських громад з усієї України, представники влади та місцевого самоврядування, духівництво, делегати національних діаспор і місцеві жителі.

Функціонування ісламського духовного центру сприятиме відродженню й розвитку мусульманської громади регіону, впровадженню традиційних норм ісламу, що базуються на принципах миру, добросусідства й толерантности. А для всієї мультикультурної, поліетнічної громади Запоріжжя, що прагне розвивати рідне місто як осередок дружби та порозуміння, він стане привабливим майданчиком міжнародного культурного обміну. 

Мусульманська релігійна споруда в Запоріжжі як культове місце, осередок культури, освіти й соціальної роботи значною мірою задовольнить потреби мусульманської громади та сприятиме посиленню взаємодію з органами влади, місцевого самоврядування, громадським сектором і містянами. А це, своєю чергою, поліпшить умови для розвитку відкритих і взаємовигідних відносин між українськими мусульманами й рештою суспільства, активізує міжрелігійний діалог. 

Початок події — 15 жовтня, 11:00.
Місцевул. Пушкіна, 68