У Запоріжжі урочисто відкрили Соборну мечеть

17.10.2021

120

Понад три роки мусульмани Запоріжжя відновлювали та ремонтували мечеть, що відтепер разом з ісламським культурним центром міста формуватиме єдиний мусульманський духовно-культурний простір. Церемонія відкриття в п’ятницю, 15 жовтня, зібрала близько трьох сотень вірних, представників релігійних організацій, культурних осередків, органів місцевого самоврядування Запоріжжя. Вітав запорізьких мусульман і муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов:

— Це урочиста подія, це свідчення розвитку прав і свобод вірних у нашій країні. Свідчення того, що мусульмани Запоріжжя прагнуть до відродження своїх релігійних традицій, бажають молитися, хочуть зберігати свою духовність, свою релігійну та культурну ідентичність.

Імам мусульманської громади Запоріжжя Мухаммад Мамутов назвав відкриття мечеті важливою подією для громади, адже тут мусульмани не тільки моляться, а й відзначають важливі події в житті своїх сімей та всієї громади, відзначають свята, навчаються та змістовно проводять дозвілля: 

— Я з радістю можу констатувати, що наша громада зростає і розвивається. Іслам має всі можливості для вільного визнання — для цього створені сприятливі умови як у Запоріжжі, так і в цілій Україні. До того ж храми зазвичай будуються для людей. Там вони згадують і наближаються до Всевишнього Творця, навчаються доброго та йдуть до людей із добром. Маю надію, що ми зможемо охопити увагою та опікою більше людей, отже й робити більше добрих справ.

Із вітальним словом виступив також о. Андрій Бухвак, настоятель Запорізької парафії УГКЦ. Від імені усіх християн міста він привітав мусульманську громаду із відкриттям мечеті та наголосив на близкьості монотеїстичних традицій:

— Ми всі тут зійшлися, щоб подякувати Богові за подароване місце для зібрань і молитви для мусульман у Запоріжжі. Незважаючи на те, що ми є різні релігійно, але ми віримо в Одного Бога. Хоч ми називаємо Його по-різному, молимося до Нього по-різному, але всі ми покликані на те, щоби свідчити про нашу віру в Одного Бога. Особливо перед людьми, які Його не знають і є невіруючими. 

Після офіційної частини та перерізання червоної стрічки Мухаммад Мамутов провів для гостей екскурсію мечеттю. На першому поверсі розташована молитовна зала для чоловіків, на другому — для жінок, а ще є класи, бібліотека та кабінет імама. Після екскурсії муфтій Саід Ісмагілов провів джума-намаз — обов'язкову колективну молитву мусульман.

Функціонування ісламського духовного центру сприятиме відродженню та розвитку мусульманської громади регіону, збереженню та поширенню норм ісламу, що базуються на принципах миру, добросусідства й толерантности. А для всієї мультикультурної, багатонаціональної громади Запоріжжя, що прагне розвивати рідне місто, мечеть і центр стануть привабливим майданчиком міжнародного культурного обміну.