Очільники «Умми» зустрілися із представником Діянету в Україні

26.01.2022

104

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов і його заступник, шейх Мурат Сулейманов, відвідали з візитом представника Управління у справах релігій Турецької Республіки (Діянет) в Україні, пана Алі Чімена.

Зустріч відбулася у дружній невимушеній атмосфері, представник Діянету подякував гостям за відвідини й розповів про велике враження, що на нього справив Всеукраїнський конкурс знавців Корану. Захід проходив наприкінці 2020 року в Ісламському культурному центрі Києва та був організований ДУМУ «Умма» разом із Всеукраїнською асоціацією вивчення Корану. Алі Чімен як почесний гість мав виступ на урочистому відкритті. Він згадав, що його вразили кількість учасників, рівень їх підготовки та рівень самого конкурсу — це стало для нього добрим початком безпосереднього знайомства з практичною діяльністю ДУМУ «Умма».

Саїд Ісмагілов детально ознайомив представника Діянету з діяльністю духовного управління в Києві та інших регіонах країни, загальним становищем ісламу й мусульман в Україні, відповів на питання турецької сторони.

Шейх Мурат Сулейманов говорив про діяльність Всеукраїнської асоціації з вивчення Корану, бо саме він очолює цю організацію, а також торкнувся деяких аспектів роботи імамів духовного управління.

Учасники зустрічі обговорювали напрямки співпраці між Діянетом і ДУМУ «Умма». Зокрема, йшлося про покращення та розширення роботи з вивчення Корану в Україні, друк релігійної літератури, підвищення кваліфікації імамів, спільні просвітні та освітні проєкти, участь у богословських конференціях тощо.

Пан Алі Чімен зазначив, що Діянет зацікавлений у співпраці з релігійними об'єднаннями та громадами українських мусульман, адже це одне з головних завдань роботи його закордонних представництв. 

На завершення зустрічі представники «Умми» подарували Алі Чімену керамічний таріль із традиційним кримскотатарським орнаментом, подякували за гостинність і пообіцяли продовжити співпрацю вже у практичній площині, реалізуючи спільні проєкти й заходи. Алі Чімен, своєю чергою подякував за візит, ще раз підкресливши готовність і велику зацікавленість Управління у справах релігій у реалізації спільної роботи.