Муфтій ДУМУ «Умма» взяв участь у пресконференції з нагоди Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії

04.02.2022

52

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС), Українська асоціація релігієзнавців (УАР), Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України, Всеукраїнська рада релігійних об’єднань (ВРРО) провели 3 лютого спільну пресконференцію на тему «Всесвітній тиждень міжрелігійної гармонії».

Учасники, що представляли церкви та релігійні об’єднання, які входять до ВРРО, мали можливість висловити свою думку про стан міжрелігійних і міжконфесійних відносин в Україні.

Так, муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов розповів про феномен міжрелігійного миру в Україні як про досягнення церков, релігійних об’єднань та українського громадянського суспільства. Він заявив про готовність українських мусульман до міжрелігійного та міжконфесійного діалогу, співпраці, зазначивши що українські послідовники ісламу — як чоловіки, так і жінки — готові стати на захист єдности й незалежности країни. Згадав шейх Саід і про те, що попри досить добрі міжрелігійні відносини та діалог існують проблеми у спілкуванні між різними конфесіями однієї релігії — така проблема існує і в середовищі українських мусульман.  На його думку, розв’язанню проблеми допоміг би діалоговий майданчик, створений за сприяння держави.

На пресконференції презентовано план заходів, запропонованих ВРРО в межах Тижня міжрелігійної гармонії (World Interfaith Harmony Week). Учасники зустрічі одностайні в тому, що заходи, спрямовані на налагодження гармонійних міжрелігійних і міжконфесійних відносин, не мають обмежуватися в часі, а робота в цьому напрямку має бути системною та постійною. 

Цього року через карантинні обмеження заходи з нагоди Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії в багатьох країнах відбуваються здебільшого в онлайн-режимі — з ними можна ознайомитися на офіційній сторінці події.
 

Трансляція прес-конференції присвяченій Всесвітньому тижню гармонійних міжрелігійних відносин в Укрінформ.