Представники ДУМУ «Умма» долучилися до урочистостей з нагоди Дня єднання

16.02.2022

50

Біля будівлі Київської облдержадміністрації відбулися урочистості за участи голови ОДА Олексія Кулеби з заступниками, голова Київської обласної ради Наталії Гунько, депутатів облради, духівництва, громадськости та ЗМІ.

Разом з іншими представниками церков і релігійних громад в урочистостях узяли участь муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов та голова правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік.

Поміж країн Європи тільки в Україні мусульмани беруть виявляють активність у громадському житті та не відокремлюють себе від країни та її проблем, налаштовані на міжконфесійний та міжрелігійний діалог і взаємодію на добро всього суспільства. Присутність на урочистостях з нагоди Дня єднання духовного лідера українських мусульман разом з головою правління ДУМУ «Умма» — ще одне свідчення готовности послідовників ісламу до співпраці зі співгромадянами, незалежно від їхніх релігійних чи світоглядних переконань. 

За словами Олега Гузіка, запропонована президентом нова дата в умовах зовнішньої загрози — ще один привід замислитися про важливість єднання всіх громадян, незалежно від етнічного походження та релігійних переконань:

— Мусульмани України є такими ж громадяни, як і всі інші, і тому мають не лише права, а й обов’язки та готові стати пліч-о-пліч зі співвітчизниками на захист країни. До того ж це є нашим релігійним обов’язком. Ця дата — добрий привід ще й ще раз продемонструвати всьому світові готовність українців згуртуватися та консолідуватися перед спільними загрозами та проблемами.

Як зазначив у своєму зверненні голова ОДА Олексій Кулеба, Україну вже довгий час лякають великою війною та вкотре призначають дату воєнного вторгнення. Але українська держава тепер сильна як ніколи, а українці згуртовані та готові дати гідну відповідь на будь-які агресивні дії.

Нагадаємо, 16 лютого в Україні відзначають День єднання, встановлений указом президента №53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» два дні тому. Напередодні уряд затвердив план заходів із відзначення цієї дати.