Члени Українського центру з фатв і досліджень обговорили розв’язання деяких релігійних питань в умовах війни

30.03.2022

130

27 березня відбулось онлайн-засідання Українського центру з фатв і досліджень. В обговоренні нагальних питань узяли участь імами з Києва, Вінниці, Львова, Чернівців і Дніпра. Фахівці з шаріату зібралися, щоб домовитися про організаційні моменти Рамадану, а також обговорити специфіку інших богословських питань в умовах війни, великої кількости вимушених переселенців і руйнації звичного життя багатьох мусульман.

За підсумками наради Український центр з фатв і досліджень постановив:

1. Місяць Рамадан розпочнеться після заходу сонця 1 квітня, отже першим днем посту буде 2 квітня. Останнім днем посту буде 1 травня 2022 року, свято Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам) припадає на 2 травня.

2. Закат аль-фітр (садакат аль-фітр) цього року становитиме 150 грн з кожного члена сім’ї, але за бажання та можливости можна давати більше, щоб підтримати в цей скрутний час незаможних одновірців.

3. З огляду на воєнний стан і запровадження комендантської години з метою безпеки скасовано колективні таравіх-намази в мечетях. Мусульмани мають відправляти їх удома.

4. Закат (нісаб) цього року сплачуватимуть, починаючи від суми, еквівалентної 4780 доларам США.

Також учасники засідання порушили питання дотримання посту та скорочення обов’язкових молитов вимушеними переселенцями. Докладніше про це — на нашому сайті.