Мурат Сулейманов: «Початок нового 1444 року гіджри має стати приводом для кожного замислитися»

02.08.2022

60

Послідовники ісламу в Україні, як їхні одновірці в цілому світі, 30 липня зустріли новий 1444 рік. Мусульманський новий рік починається з першим днем священного місяця мухаррам, а через те, що місячний рік має 354 доби, то дата початку нового року за гіджрою щоразу пересувається. 

29 липня, напередодні настання нового року, про ісламську традицію літочислення розповів в. о. муфтія ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов: «30 липня 2022 року за григоріанським календарем, або першого дня місяця мухаррам, починається новий 1444 рік за мусульманським літочисленням, що веде початок від гіджри — переселення пророка Мухаммада (мир йому і благословення) з Мекки до Медини».

Послідовники ісламу не відзначають новий рік якимось особливим чином, утім, зауважує шейх Мурат, ця історична подія багата на уроки для всіх поколінь мусульман, тож дата — привід для кожного поміркувати:
«Гіджра була однією з найважливіших подій в історії ісламу. Саме з цієї причини Умар ібн аль-Хаттаб прийняв цю дату як початок року. Мусульмани обрали гіджру як подію, що від неї починається їхня хронологія. У фізичному плані гіджра — це подорож між двома містами на відстань до 500 км, яка була така велика за значущістю, що ознаменувала початок [нової] епохи, цивілізації, культури та історії цілого людства. Іслам прогресував не тільки через гіджру, а й тому, що мусульмани серйозно ставилися до неї у всіх її аспектах і вимірах».