Імами ДУМУ «Умма» збагатили свій досвід на семінарі в Києві

19.09.2022

40

Днями ДУМУ «Умма» та Конгрес мусульман України провели семінар за участю імамів мечетей ісламських культурних центрів із різних міст України та представників інших мусульманських релігійних організацій.

Як розповів виконувач обов’язків муфтія ДУМУ «Умма», очільник Всеукраїнської Асоціації з вивчення Корану Мурат Сулейманов, захід проходив у змішаному форматі: деякі з учасників долучилися до семінару онлайн.

Метою заходу було підвищення кваліфікації, обмін досвідом, думками, та, як зауважив шейх Мурат, «братерська підтримка одне одного».

Перший до шановного зібрання звернувся шейх Саід Ісмагілов. На початку повномасштабного вторгнення РФ він склав повноваження муфтія ДУМУ «Умма» та добровільно став до лав захисників Батьківщини — спершу як імам-каплан, а потім як парамедик. Нагадаємо, цього року він нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.

— Ми запросили шейха Саіда до участи в семінарі, але фізично він не міг бути присутній, бо перебуває на фронті, тож ми зв’язалися з ним через ZOOM, і він у своєму слові дав нам кілька цінних порад. Казав про любов до Батьківщини, про те, що після 24 лютого ми всі стикнулися з новими викликами, про те, як їх долати, — розповідає Мурат Сулейманов.

Слово мав і шейх Сейран Арифов, президент Конгресу мусульман України. Він прочитав лекцію про культурні та моральні якості, притаманні людині, що виконує місію заклику до віри: як ця людина має поводитися, чинити й розмовляти, як реагувати на можливі провокації, бо ризик із загостренням ситуації у країні також підвищився. Як зазначив шейх Мурат, лекція була вельми корисна для присутніх.

Важливими, на думку Мурата Сулейманова, були й поради хафіза Хейдара аль-Хаджа

— Він як фахівець і знавець Корану підказав присутнім, як уникнути помилок, читаючи Коран, що неприпустимо в молитві, й навіть провів своєрідний майстер-клас».

Директор Ісламського культурного центру Києва Ісмаїл Кади прочитав лекцію «Послання імама» — про те, як імам має доносити проповідь до сердець та свідомости людей.

Лекція самого в. о. муфтія називалася «Введення в історію ісламського права та його етапи.