«Іслам — релігія дії»: Мурат Сулейманов на третьому Форумі толерантности

18.11.2022

20

16 листопада в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка відбувся третій Форум толерантности, присвячений ролі етнічних та релігійних організацій у формуванні суспільної єдности. 

Захід мав на меті об’єднати та зміцнити зв'язки етнічних громад і конфесій Києва. У форумі взяли участь представники національних громад і релігійних організацій, члени Київської міської ради церков і релігійних організацій.

Мурат Сулейманов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», долучився до заходу в онлайн-режимі, виступивши з темою «Волонтерська та гуманітарна місії етнічних та релігійних громад: допоможи ближньому заради майбутнього».

У своїй доповіді шейх Мурат, зокрема, сказав: 

— Нам, мусульманам, недостатньо лише виконувати свої прямі релігійні обов'язки: читати намаз, постити й виплачувати закат, адже цим іслам не вичерпується! Наша релігія закликає до значно ширшої місії, до роботи на користь суспільства, в якому ми живемо. В ісламі великий акцент робиться на волонтерстві — ця діяльність не повинна обмежуватися гуртками знань, збиранням коштів для мечетей та ісламських центрів. Ми, мусульмани, не обмежуємо коло тих, кому допомагаємо, своїми близькими, одновірцями й навіть співгромадянами. Ідея роботи на користь суспільства не обмежується спрямуванням лише на мусульманське середовище, вона охоплює також немусульманську спільноту.

Муфтій зазначив, що форум — це гарна можливість нагадати суспільству про багатонаціональність нашої держави, де проживають представники різних етнічних груп, що нині незалежно від національности та віри боронять свою країну від ворога на всіх фронтах.

— Перетворюючи нашу любов до Всевишнього на конкретні справи, ми зміцнюємо нашу віру. Іслам — релігія дії, і ми повинні довести це, сприяючи покращенню того суспільства, в якому живемо. Нехай Всевишній Аллах дарує українцям перемогу, мир, щастя та сильну державу! — завершив свою промову Мурат Сулейманов.