Імам-капелан узяв участь у заходах з нагоди початку курсів для військових капеланів

23.02.2023

115

У Києві 20 лютого відбулася знаменна подія в історії військового капеланства Збройних сил України: розпочали роботу курси підвищення кваліфікації військових капеланів на базі Військового інституту КНУ ім. Тараса Шевченка.

На заході з нагоди початку капеланських курсів ДУМУ «Умма» представляв імам-капелан Управління військового капеланства мусульман України Євген Глущенко.

У своїй промові він підкреслив важливість роботи імамів-капеланів і взагалі капеланського служіння у війську. Основне призначення капелана — бути поруч із військовослужбовцем і підтримувати воїнський дух. 

Вишкіл військових капеланів має на меті підготувати тих, хто уклав контракт про проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу, до професійної діяльности як членів військових підрозділів. Особливість цих курсів — навчання основ загальновійськових дисциплін.

Я переконаний, що знання, здобуті на курсах, знадобляться військовим капеланам під час служіння в зоні бойових дій, — запевнив імам-капелан.

З вітальним словом до присутніх звернувся й начальник Військового інституту, бригадний генерал Анатолій Шевченко

З приходом на цю посаду я разом з начальником Служби військового капеланства ЗСУ та народними депутатами України ініціювали внесення змін до чинного законодавства, що дозволило внормувати питання щодо проведення згаданих курсів у вищих військових навчальних закладах ЗСУ та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти.