Муфтій долучився до вшанування пам’яті Номана Челебіджихана

28.02.2023

87

25 лютого у приміщенні Українського католицького університету (УКУ) відбувся захід до 105-х роковин смерті кримськотатарського політичного та громадського діяча Номана Челебіджихана.

Зустріч-лекцію з цієї нагоди відвідав муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов

Спікерами заходу були директор Львівської муніципальної бібліотеки Василь Кметь і кандидат історичних наук Андрій Іванець

Присутні ознайомилися з біографією Номана Челебіджихана, переглянули фільм за мотивами його оповідання «Молитва ластівки», а також дізналися про кримськотатарський національний рух у 1917–1918-х роках.

Шейх Мурат наголосив, що діяльність Челебіджихана справила надзвичайний вплив на формування національної свідомости кримськотатарського народу.

Для кримських татар ім’я Номана Челебіджихана стало символом патріотичного служіння Вітчизні. «У нагороду за чистоту віри Всевишній довірив нам цю велику і праведну справу… Не життя володіло нами, а ми володарювали над ним. Чи живі, чи мертві — думали не про себе, а про продовження боротьби в ім'я Батьківщини», — згадує муфтій рядки, написані видатним громадським діячем.

На завершення заходу прозвучав гімн кримських татар на слова Номана Челебіджихана.

Довідка: Номан Челебіджихан — кримськотатарський політичний і державний діяч. Один з організаторів першого Курултаю, перший голова уряду проголошеної в 1917 році Кримської Демократичної Республіки, перший муфтій мусульман Криму, Литви, Польщі і Білорусі.