ДУМУ «Умма» підсумувало становище мусульманської спільноти України за 2022 рік

02.03.2023

111

На пресконференції в «Укрінформі» Духовне управління мусульман України «Умма» звітувало про основні результати діяльности за рік повномасштабного вторгнення Росії.

Одним з головних спікерів пресконференції був муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов.

За словами шейха Мурата, ДУМУ «Умма» завжди стояло на позиціях зміцнення української держави: 

З перших днів повномасштабного вторгнення духовне управління, керівники громад закликали весь світ, у тому числі мусульманські країни, підтримати Україну в її справедливій боротьбі. Діяльність ДУМУ «Умма» у 2022 році зазнала певних змін: відбулася корекція пріоритетів, збільшилась інтенсивність роботи. Захищати свою державу для нас, як для мусульман, і передусім для мене, як для муфтія, є прямий обов'язок: захищати свою країну, свої домівки, майно та родину. Коли ми кажемо про несправедливість, то вона очевидна в цій війні. Всевишній Аллаг у Священному Корані каже: дозволено вам (мусульманам) боротися з тими, хто робить вам зло і чинить несправедливо. 

Модератор заходу Ігор Козловський підкреслив важливість діяльности  ДУМУ «Умма».

Я вважаю, що Духовне управління мусульман України «Умма» є зразковим для багатьох мусульманських спільнот і не тільки. Мусульмани України не тільки допомагають у волонтерській діяльності, а й духовно, — заявив відомий учений-релігієзнавець. — <…> Мусульмани України повинні мати голос. Зараз такі страшні часи. Україна перебуває у війні з РФ, і ця широкомасштабна війна, яка розпочалася 24 лютого минулого року, найбільше вразила ті регіони, де була переважна більшість мусульман України... Потрібно підіймати голос і говорити про мусульман України, щоб наше українське суспільство почуло голос мусульман. Капеланське, або іншими словами душпастирське,  служіння є дуже важливим на фронті. Підтримувати, надихати й навертати людей до розуміння віри та своєї відповідальности перед Всевишнім — місія не з простих, проте капеланське служіння мусульман у надійних руках.

Голова патріаршої Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин о. Ігор Шабан висловив вдячність ДУМУ «Умма» за можливість бути присутнім на заході та окремо відзначив проукраїнську позицію мусульманської громади України:

Нам (Комісії УГКЦ. — ред.) завжди приємно співпрацювати з Духовним управлінням мусульман України «Умма». Всі заходи, організовані ними, ми зазвичай підтримуємо. Проукраїнська позиція мусульманської спільноти та позиція звичайного українця, який виявляє небайдужість до своєї держави та дбає про свою ідентичність незалежно від релігійної приналежности, завжди вітається.

Участь у заході також узяли: президент Конгресу мусульман України Сейран Арифов, колишній муфтій ДУМУ «Умма», а нині парамедик Саід Ісмагілов, голова Управління Військового капеланства мусульман України Мурад Путилін тощо.