Російські фейки спрямовані проти мусульман України

16.03.2023

125

Заява Духовного управління мусульман України «Умма»

 

Війна російського агресора проти України ведеться на різних рівнях. Особливо активно ворог використовує інформаційний простір, пропагандистські ресурси.

Росіяни не можуть перемогти нас на полі бою, тож вдаються до різноманітних фейків і маніпуляцій. Головна мета — викликати чвари та внутрішнє протистояння в українському суспільстві.

Нещодавно на російських пропагандистських телеграм-каналах з'явилося відео, де нібито військовослужбовці Збройних сил України знущаються зі Священної Книги мусульман, Корану.

Духовне управління мусульман України «Умма» переконане, що з допомогою цієї чергової дезінформації РФ намагається розхитати ситуацію на релігійному та міжнаціональному ґрунті в нашій країні. У такий спосіб ворог прагне дискредитувати бійців ЗСУ. Невипадково відео з'явилися та активно поширюються в російських ЗМІ незадовго перед початком місяця Рамадан.

Україна відома у світі надзвичайно високим рівнем релігійної свободи та взаємної поваги представників різних віросповідань. Міжконфесійний діалог, братерство та свобода віросповідання для нас не порожні слова. В Україні мусульмани є невіддільною частиною громадянського суспільства, вони користуються всіма правами, можуть вільно визнавати і проповідувати свою релігію, будувати мечеті та ісламські центри. 

Натомість у Росії мусульман пригноблюють, використовують як гарматне м'ясо у несправедливій війні, переслідують навіть за зовнішні прояви релігійної ідентичности, забороняють ісламські релігійні тексти.

Після початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували та серйозно пошкодили щонайменше 5 українських мечетей, переслідували імамів на окупованих ними територіях, убили десятки наших одновірців на фронті та в тилу. 

Мусульмани України добре розуміють, що в Росії релігійна нетерпимість та ісламофобія давно стали «нормою», і подібні відео не повинні вводити нас в оману щодо того, хто є нашим справжнім ворогом і на що він готовий для досягнення своєї мети.