Представники ДУМУ “Умма” отримали державні нагороди з рук президента

18.04.2023

154

У рамках першого офіційного іфтару на державному рівні Володимир Зеленський вручив державні нагороди українським військовослужбовцям.

Серед нагороджених — колишній муфтій ДУМУ «Умма», а нині військовий парамедик Саід Ісмагілов та голова Управління Військового капеланства мусульман України Хаджимурад Путілін. Вони нагородженні орденом «За заслуги» III ступеня.

Шейх Саід зауважив, що це його перша державна нагорода, та відзначив, що не вважає її особистою:  

«Це визнання від вас, усіх українців, за моє скромне служіння. Сьогодні президент нагородив маленьку частинку воїнів, мусульман України, і започаткував нову традицію — іфтарів з мусульманами у священний для нас місяць Рамадан», — сказано в його фейсбук-дописі.

Володимир Зеленський, звертаючись до присутніх, наголосив, що Україна завжди пам’ятатиме героїзм тих, хто бʼється за свободу й безпеку на всіх українських землях.

Військовики, своєю чергою, подарували голові держави шеврони, український прапор із підписами військовослужбовців-мусульман.

За словами голови Управління Військового капеланства мусульман України Хаджимурада Путіліна, важливість і своєчасність спільного іфтару з президентом важко переоцінити:

«Усі ми, незалежно від національности чи віросповідання, всім серцем чекаємо якомога скорішої перемоги. <…> Спільні зустрічі в такій теплій та щирій атмосфері ще більше вселяють віру в перемогу, єдність українського народу та найшвидші позитивні зміни»,написав він у соцмережі «Фейсбук».