Круглий стіл національних громад Мелітополя відбувся за участи заступника муфтія

22.05.2023

28

У День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Запоріжжі відбувся інтерактивний круглий стіл «Вкрадена батьківщина: сталінська депортація та рашистська окупація».

Організатором заходу стала група національних громад Мелітополя, а також міські громадські організації «Ана Юрт» та «Азат». Темою зустрічі були першочергові кроки з відновлення багатокультурної взаємодії в Мелітопольській громаді після деокупації.

До заходу долучився заступник голови департаменту культури та інформаційної політики Запорізької ОВА Павло Мяло, представники національних товариств Запоріжжя й Мелітополя, громадські активісти, а також переселенці з Мелітополя. 

З вітальною промовою виступила ректорка Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького Тетяна Коноваленко.

За словами заступника муфтія ДУМУ «Умма» Мухаммада Мамутова, присутні переглянули відео «Національна символіка кримських татар». Одним з елементів програми було малювання 3D-ручкою герба кримських татар та герба України, які будуть передані для експозиції у краєзнавчий музей Мелітополя.

Учасники зустрічі вшанували пам’ять жертв депортації та обговорили варіанти майбутньої міжкультурної взаємодії після визволення Мелітополя від російських загарбників.