Муфтій долучився до презентації книги християнина й мусульманина

06.06.2023

66

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» взяв участь у презентації книги «Пандемія та ренесанс світових релігій».

Презентація відбулася 23 травня в Українському католицькому університеті (УКУ). Автори книги — сходознавець Роман Назаренко та азербайджанський історик Теймур Атаєв.

У рамках презентації відбулася панельна дискусія за участи авторів і запрошених гостей, у тому числі муфтія ДУМУ «Умма» Мурата Сулейманова та священника УГКЦ, керівника Колегіуму УКУ ім. Йосифа Сліпого Юрія Козловського.

Мурат Сулейманов, зокрема, поділився з присутніми проблемами та викликами, що постали перед мусульманською спільнотою України під час пандемії COVID-19: 

— Ми як послідовники ісламу зобов'язані правильно й відповідально реагувати на події, які нас спіткають. Часом людям було важко зрозуміти всезагальність дотримання правил пандемії. Так чи інакше пандемія 2020 року неабияк об’єднала нас.

Отець Юрій Козловський переконаний, що глобальні та кардинальні кризові виклики поглиблюють міжрелігійну співпрацю:

— Таким чином ми разом шукаємо спільні шляхи подолання цих бід. Перебуваємо в постійній комунікації та підтримуємо одне одного.

За словами авторів книги, її унікальність полягає в тому, що вона написана на основі бесід-міркувань християнина й мусульманина в період глобального виклику, пандемії, а побачила світ під час іншого виклику — війни в Україні.