Муфтій Мурат Сулейманов прочитав лекції для капеланів ЗСУ

22.06.2023

125

Кілька місяців у Військовому інституті КНУ ім. Тараса Шевченка тривають спеціалізовані курси для військових капеланів ЗСУ. Навчальний цикл триває три місяці, слухачі вивчають, зокрема, й основи різних релігій. 

19 червня дві лекції для капеланів прочитав муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Мурат Сулейманов.

«Сьогодні мав честь виступати з лекцією для військових капеланів ЗСУ на тему „Культурологічні та релігійно-обрядові особливості військових ритуалів мусульман в оперативному середовищі“», — пише муфтій на своїй фейсбук-сторінці.

За словами шейха Мурата, капелани незалежно від віровизнання потребують базових знань з основ інших релігій, адже їм нерідко доводиться займатися міжконфесійним служінням:

«Для військових капеланів дуже важливо знати базову інформацію і про іслам, бо вони їздять у різні підрозділи та, звісно, зустрічають серед бійців мусульман. І капелани повинні вміти з ними спілкуватися, знати, що і як їм говорити».

В одній з лекцій муфтій звернув увагу на важливість правильного відправлення ісламських обрядів в умовах бойових дій:

«Виходили з того, що саме капелани здійснюють духовне служіння, спрямоване на підтримку військових на передовій. Вони можуть не просто давати духовні настанови, а й відправляти обряди для бійців. Звичайно, православні капелани не зможуть проводити обряди для мусульман-військовослужбовців, але якщо вони знатимуть, як це робити, це вже матиме велике значення». 

Муфтій повідомляє, що слухачі ставили йому чимало питань:

«Капелани багато розпитували про джигад, особливості ведення бойових дій згідно з приписами ісламу. І в цьому контексті [ми] обговорили позицію українських мусульман щодо російсько-української війни. Питали також про якості та основні цінності нашої релігії».

Після лекцій Мурат Сулейманов висловив надію, що співпраця та спілкування триватимуть і надалі.