Делегація військових капеланів завітала до ДУМУ «Умма»

06.07.2023

203

5 липня група військових капеланів ЗСУ побувала з візитом головний офіс Духовного управління мусульман України «Умма», розташований в Ісламському культурному центрі Києва. 

Візит був частиною циклу зустрічей, під час яких військові капелани відвідували релігійні організації, знайомилися з їхнім віровченням. Завершальний день присвятили візиту до духовного управління мусульман. 

Зустріч почалася з екскурсії ісламським центром. Після неї голова правління ДУМУ «Умма» Ділявер Саідахметов прочитав гостям лекцію, давши загальне уявлення про іслам та історію цієї релігії на теренах України, а також сучасне становище українських мусульман. 

Лектор, зокрема, розповів слухачам деякі факти про корінне мусульманське населення України, кримських татар, про шість стовпів віри та ознайомив з діяльністю мусульманських управлінь, передусім ДУМУ «Умма»:

— Іслам є однією з традиційних релігій на теренах України. <…> Щодо Духовного управління мусульман України «Умма», то воно створювалося для всіх мусульман України, без будь-якої територіальної чи національної приналежности. Ми намагалися всіляко вести інформаційну боротьбу, пояснювати мусульманам не тільки Росії, але й усього світу, давати правдиву інформацію щодо війни, одна сторона якої є очевидним агресором.

На завершення програми капеланів запросили на обід, пригостивши традиційним арабським мансафом. Гості центру мали можливість безплатно обрати будь-яку ісламську літературу з представленої.

Один з офіцерів військового капеланства наприкінці зустрічі сказав: 

— Релігія іслам була найбільш незвідана для нас, бо ми тут усі християни. Але сьогодні ви стали ближчі до нас, а ми стали ближчі до вас.