Заява Духовного управління мусульман України «Умма» щодо останніх подій у Палестині

09.10.2023

337

Окупація палестинських територій триває вже багато десятиліть. Увесь цей час на священній для авраамічних релігій землі не припиняються утиски та переслідування, політика апартеїду щодо арабів-мусульман і християн, позбавлення їх прав і свобод. Відсутність справедливого розв’язання конфлікту з кожним роком призводить до ще більшої ескалації, зростання ненависти, нетерпимости та збільшення цивільних жертв. Черговий сплеск насильства на благословенній землі — це наслідок усіх попередніх ескалацій та десятиліть несправедливости.

Ми з тривогою спостерігаємо за подіями в Палестині. Мусульмани України добре знають, як то є — бути вигнаними з рідної землі, переслідуваними за свої переконання. Ми знаємо, яка складна боротьба за свої права та свободи. Всевишній дав усім людям право гідно й вільно жити на своїй батьківщині, виховувати дітей та визнавати свою віру, і кожен може обстоювати це право.

Ми засуджуємо будь-які прояви расової, національної, релігійної нетерпимости, переслідування через віру або світогляд. Ми проти вбивств неозброєного цивільного населення, проти несправедливости та гноблення, проти принижень і тортур.

Молимося за найскоріше припинення насильства та страждань усіх невинних людей на благословенній землі Палестини. Нехай Всевишній оберігає дітей, жінок, літніх людей та всіх, хто не може сам себе захистити. Ми просимо Всевишнього, щоб на цій багатостраждальній землі нарешті запанували мир і справедливість.