«Сподіваємося, що новий ІКЦ у Львові стане для нас усіх школою духовного зростання у свободі»

11

_IMG_9406На сьогоднішнє відкриття Ісламського культурного центру прибуло майже дві сотні осіб як зі Львова, так і з інших міст. Привітати імама ІКЦ Мурата Сулейманова прибули його колеги з інших міст: Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, а також імами з Харкова (Євген Глущенко), Сум (Рустам Хуснутдінов), Запоріжжя (Мухаммад Мамутов), Дніпропетровська (Едгар Девлікамов). Крім того, прибув голова ВАГО «Альраід» Бассіл Марееі зі своїм заступником Сейраном Аріфовим, Заступник львівського міського голови з питань релігії Тарас Дзюбанський, заступник голови львівської ОДА Юрій Підлісний,  проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович, священники Української греко-католицької церкви та різних протекстантських деномінацій.

Пан Маринович зазначив, що він дуже радий бути присутнім на такому святі справжньої духовної свободи: «Моя душа дисидента радіє. Сподіваюся, що новий ІКЦ стане для усіх школою духовного зростання у свободі. Цей вираз належить шановному Любомирові Гузару, і я щиро бажаю усім нам, щоби цей Центр став школою духовного зростання у свободі як для мусульманської громади Львова, котра матиме можливість зростати у своїй релігії, а при цьому зростати як невід’ємна частина львівської громади; а також зростанням у свободі для усіх нас — адже це надзвичайно важливо, що ми можемо ставитися до духовних центрів одне одного не просто терпимо, але з надзвичайно великою повагою і разом на базі цих центрів будувати нашу співпрацю».

Він зазначив, що українське суспільство виходить з затяжного періоду бездуховності. Але я вважаю, що краще любити Бога та молитися Йому на різних мовах і в рамках різних традицій, аніж одностайно і однією мовою виказувати Йому свою зневагу.

_IMG_9405Представники християнського духовенства відзначили, що відкриття Ісламського культурного центру на одній вулиці з кількома християнськими центрами є дуже гарною можливістю об’єднати свої зусилля для покращення рівня життя й духовності цієї не найпрестижнішої частини міста, дати їй новий поштовх для процвітання. Важливо, щоби кожна релігійна община мала свій центр, бо це дає змогу зростати духовно та мати постійний зв’язок з Богом.

На урочистому відкритті також зачитали Вітального листа від Уповноваженого у справах кримських татар при Президентові України Мустафи Джемілєва та Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. В ньому йшлося про те, що чистота, вірність, духовна шляхетність є основою процвітання суспільства, та про те, що у львів’ян та кримських татар напрочуд багато спільного, наприклад, традиції гостинності. «Ми були надзвичайно розчулені, коли дізналися, що кримців у Львові зустріли як дорогих людей, та проявили до них найкращу гостинність. Я сподіваюся, що найближчим часом контроль України над Кримом буде відновлено, і ми зможемо так само відплатити львів’янам, запросивши вже їх до наших домівок та проявивши до них якнайкращу гостинність на землі наших предків».

Своє привітання надіслав і Директор департаменту України у справах релігій та національностей Андрій Юраш, у якому зазначив: «Вважаємо, що Львівський Ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада стане тим осередком, де всі охочі зможуть ознайомитися з культурними надбаннями ісламської цивілізації, доторкнутися до її сокровенних символів, таких як мова та релігія. Сподіваємося, що його діяльність буде сприяти поглибленню співпраці між різними релігійними організаціями західного регіону України та утвердженню атмосфери толерантності в одному з найтолерантніших міст України - Львові».

У Львові близько 2 000 кримців, і відкриття цього центру є дуже важливим для їх інтеграції в усі сфери суспільного життя Львова, ознайомлення їх з особливостями місцевої культури для досягнення найкращого порозуміння — і у той же час зберегти нашу етнічну та культурну ідентичність. Дякуємо усім, і просимо в цей складний час проявляти більше терплячості одне до одного та єднатися — адже лише так ми можемо встояти у вирі життя».