Поклоніння в перші десять днів Зуль-хіджи

37

Haj3Воістину, Всевишній Аллаг створив нас для того, щоб ми поклонялися Йому. У Священному Корані Він сказав: «Я створив джинів і людей тільки для того, щоб вони поклонялися Мені».  І немає сумнівів у тому, що покірні раби Аллага повинні поклонятися Всевишньому в будь-який час і де б вони не знаходилися. Однак є періоди часу і місця, які Господь особливо виділив для виконання тих чи інших видів поклоніння, щоб віруючі ще більше змогли старатися в надії на отримання достатку і нагороди Аллага.

Серед таких періодів часу, які були виділені Всевишнім Аллагом — перші десять днів місяця Зуль-хіджа. На гідність і велич цих днів вказують Священний Коран і Пречиста Сунна.

1. Найкращими справами в ці дні є мале паломництво (умра) і велике паломництво (хадж).

Посланник Аллага (мир йому і благословення) сказав: «Хто виконає хадж до цього Дому (Кааби), не наближаючись до своєї дружини і не здійснюючи гріха, повернеться таким, як в той день, коли народила його мати».

Також посланник Аллага (мир йому і благословення) сказав: «Умра, виконана після попередньої умри, є спокутою тих гріхів, які були скоєні між ними. І нагородою бездоганного хаджу є Рай».

Бездоганний хадж — це аксептована проща, виконана не заради показухи і не заради вишукування слави. Свідченням такого бездоганного хаджу є те, що паломник по завершенню обрядів не повертається до колишнім гріхам.

2. Серед найкращих справ — промовляння такбіра (вимова слів «Аллагу акбар») і зикра (слів згадування Аллага).

Повідомляється від Ібн Умара, що посланник Аллага (мир йому і благословення) сказав: «Частіше вимовляєте в ці дні слова тахліля (Ля іляха илля-Ллах), такбіра (Аллагу Акбар) і тахміда (Аль-хамду ли-Ллях)».

Також імам Аль-Бухарі сказав: «Умар вимовляв такбир в своєму наметі в долині Міна, і люди, що знаходилися в мечеті, чули його і починали повторювати за ним такбир, а також повторювали люди, які були на ринку, так що вся долина Міна тряслася від такбіра ... ».

Під такбіри мається на увазі вимову наступних фраз: «Аллагу акбар! Аллагу акбар! Ля іляга илля-Ллаг ва Аллагу акбар! Аллагу акбар! УаліЛлягі-ль-Хамд!»

3. В числі найкращих справ — дотримання поста протягом дев'яти днів (або деяких з цих дев'яти днів).

Пророк (мир йому і благословення) сказав: «Аллаг любить благодіяння, які були скоєні в ці десять днів, більше, ніж справи, скоєні в інші дні». А піст є одним з кращих благодіянь. Крім того, посланник Аллага (мир йому і благословення) спонукав дотримуватися посту, як наприклад, в одному зі своїх хадисів він сказав: «Завдяки одному дня поста на шляху Аллага, Всевишній неодмінно віддалить особа раба від Вогню на відстань сімдесяти років».

Також піст в день Арафата бажаний для всіх мусульман, крім паломників, так як посланник Аллага (мир йому і благословення) сказав про нього: «(Цей піст) є спокутою за минулий рік і майбутній рік».

4. Серед кращих справ — покаяння і відпущення всіх гріхів, так як покаяння також є одним з великих благодіянь.

5. Людина, що бажає принести в святковий день (Курбан-байрам) в жертву тварину, повинен з настанням місяця Зуль-хіджа утриматися від підстригання нігтів і видалення волосся.

Передається в хадисі від Умм Салама, що пророк (мир йому і благословення) сказав: «Якщо ви побачите молодика місяця Зуль-хіджа, і хтось із вас наважився принести в жертву тварину, то нехай утримається від підстригання волосся та нігтів».

6. Часте вчинення інших видів благодіянь, добровільних поклонінь (таких як молитви, пожертви, читання священного Корану, благочестя до сусідів, підтримування родинних зв'язків і інші добрі справи).

7. Потрібно постаратися прийти рано в мечеть для здійснення святкової молитви і прослуховування проповіді, адже святковий намаз є одним з великих обрядів Ісламу. Через важливості участі в святковому намазі, навіть жінкам було велено відвідувати його. Передається від Умм Атийя, що вона сказала: «У святковий день нам було велено вийти (для участі в святковому намазі), так що навіть незаміжні виходили зі своїх кімнат, і навіть ті, у яких були місячні , виходили і вставали позаду людей. Вони з усіма вимовляли такбир, скоювали ду'а (благання), бажаючи блага і чистоти цього дня».

8. У святковий день (10-го зуль-хіджа) і дні Ташрік (продовження свята жертвоприношення Курбан-байрам  з 11-го по 13-е Зуль-хіджа) є бажаним принести в жертву тварину.

Повідомляється, що «Пророк (мир йому і благословення) приніс в жертву двох рогатих баранів з білими плямами біля очей, зарізавши їх своїми руками, сказавши: "Бісмілля. Аллагу акбар", і поклавши свою ногу на їх боки».

Шановні брати і сестри!

Скористайтеся цими великими днями до їх закінчення! Багато людей позбавляються себе благ наданих Всевишнім. Не позбавляйте себе нагороди. Всевишній Аллаг говорить в Священному Корані: «Клянуся зорею! Клянуся десятьма ночами! Клянуся четом і нечетом! Клянуся ноччю, коли вона проходить! Невже цих клятв мало для тех, хто володіє розумом?»