Ніч, коли світло осяяло палаци Близького Сходу, а ідоли попадали
Сьогодні вночі мусульманський світ відзначає Мавлід ан-Набі — ніч народження пророка Мухаммада (мир йому і благословення).
Ця дата не є канонічним ісламським святом, і немає жодних особливих молитов чи обрядів саме з цієї нагоди. Утім, вона важлива для вірних як додаткове нагадування про людину, що її прихід вельми змінив цей світ. Останній посланець (мир йому і благословення) вплинув не тільки на своє місто, свій народ, але суттєво змінив хід світової історії, створивши потужну ісламську цивілізацію та встановивши законом уже призабуті людством засади міжлюдських і міждержавних відносин та побудувавши суспільство, де мусульмани з немусульманами жили у взаємній повазі, пліч-о-пліч розвивали науки й культуру.
Утім, чудеса супроводжували Мухаммада (мир йому і благословення) не тільки від початку Об’явлення, але від народження. Останній пророк народився у священній Мецці над ранок 11 рабі аль-авваля 570 року (тоді ще не було мусульманського календаря, в якому літочислення починається від переселення Пророка з послідовниками до Медини).
Мати малюка, Аміна, казала, що під час пологів усе осяяло світло — згадували, що воно сягало аж палаців Близького Сходу. За оповідями сучасників, у палаці перського царя в цей час обвалилося 14 терас, і згас священний вогонь у зороастрійських храмах, що йому поклонялися тисячу років, а ідоли язичників, що стояли довкола Кааби попадали. Це були знамення, що на цих теренах замість старих культів пануватиме Іслам — незабаром так і сталося.
Батько майбутнього пророка помер ще перед його народженням, і дитину взяв на руки його дідусь, старшина священної Мекки. Він обійшов із ним Каабу, помолився, й назвав онука не поширеним за тих часів іменем — Мухаммад.
Сорок років по тому Мухаммад, шанований усіма чоловік, отримає Боже об’явлення — перші слова Корану, і виступить із проповіддю віри в Єдиного Господа.
Сьогодні вночі мусульмани згадуватимуть його шлях, розповідатимуть своїм дітям історії з сири (життєпису) Пророка (мир йому і благословення) й читатимуть Священний Коран — Книгу, яку Всевишній відкрив через нього для всіх, хто прагне істини.