Муфтій Саід Ісмагілов знову в «Топ-100» найвпливовіших українців за версією «Кореспондента»

29.12.2018

39

Журнал «Кореспондент» оприлюднив традиційний «Топ-100» найвпливовіших українців року, що минає, і муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов знову ввійшов до цього рейтингу, другий рік поспіль, посівши 96 місце — вагомий результат, уважаючи на те, що мусульман в Україні близько 4%.

Цього разу видання відзначило заслуги шейха Саіда в обстоюванні інтересів мусульманської громади України, а також презентацію України на міжнародній арені:

«Публічно активний у захисті інтересів мусульманської громади. Коли у березні до Ісламського культурного центру [Києва] наскочили правоохоронці з обшуком, він тут же виступив із публічною заявою, звинувативши візитерів у підтасуванні фактів: „Я заявляю про системні переслідування мусульман України, адже такі обшуки менше ніж протягом року відбуваються вже втретє. І щоразу підкидають одні й ті ж книжки“. Він так само активний у захисті кримськотатарської громади в Криму, підтримує та встановлює нові зв’язки з мусульманськими структурами за кордоном».

Нагадаємо, що писали про муфтія торік:

«…Великий патріот України. Під час Революції гідності виступав на підтримку протестувальників. Займає дуже тверду проукраїнську позицію з приводу Криму та агресії РФ на Донбасі. Гаряче підтримує кримських татар, що зазнають репресій у Криму. За постмайданні роки став дуже популярним у країні, навіть серед людей, далеких від Ісламу. Веде активну міжнародну роботу: встановлює зв’язки в Туреччині та інших країнах з сильними мусульманськими громадами».

Саід Ісмагілов — муфтій ДУМУ «Умма», президент ВГО «Український центр ісламознавчих досліджень» і відомий громадський діяч — послідовник сунітської гілки Ісламу та прихильник ідеї васатия, що означає помірність, збалансовану середину, відмову від крайнощів і радикалізму. Наголошує, що мусульмани — невіддільна й важлива частина українського суспільства, закликає одновірців брати активну участь у створенні нової України, де буде подолано корупцію та невідповідальність влади.

Шейх Саід — один з ініціаторів підписання та співавтор «Хартії мусульман України» та «Соціальної концепції мусульман України».