Щирі співчуття жертвам терористичних атак у Новій Зеландії та їхнім сім’ям

15.03.2019

77

Наші думки та щирі співчуття — з Новою Зеландією, де сьогодні сталися жахливі злочини: 49 осіб загинули й 48 дістали поранення внаслідок нападу зі стріляниною на дві мечеті, віддалені одна від одної на 6 км, під час п’ятничних молитов у Крайстчерчі. Ці напади — наймасштабніші в історії країни. Нападники також установили два вибухові пристрої, що їх, дякувати Богу, встигли знешкодити.

Терористи були досить жорстокі, обравши для злочину час п’ятничних спільних молитов, коли мечеті в цілому світі переповнені, і люди приходять туди сім’ями, з немовлятами та маленькими дітьми. Ще жахливіше, що вони транслювали все, що коїли, в мережі Інтернет, наживо — ніби якусь відеогру!

Мусульманські громади України поділяють шок і жах населення Нової Зеландії — як наших одновірців, так і людей іншої віри. З нашим світом щось геть не так, бо храми різних релігій чимдалі частіше зазнають нападів.

Висловлюємо наші глибокі співчуття постраждалим і їхнім родинам і молимося, щоб Всевишній прийняв невинно вбитих до Садів раю. Закликаємо мусульман не втрачати самовладання, як би складно не було, й не робити дурниць, не злоститися на невинних немусульман, що не мають до цих злочинів жодного стосунку. В Ісламі нема колективної відповідальності, й тільки злочинці мають бути покарані — ми сподіваємося, вони отримають сповна в цьому світі та, якщо не покаються, в День Воскресіння.

Духовне управління мусульман України «Умма»