Пробитися крізь безвихідь: ДУМУ «Умма» дарує свердловину поселенню вимушених переселенців
Малі Дубляни — поселення у Львівській області, засноване спеціально для розміщення вимушених переселенців із Криму та Донбасу. Ця чудова ініціативам має один суттєвий недолік: село існує лише на папері. Причина може видатися несподіваною — відсутність води: до найближчого водогону — понад кілометр. Нарешті справа зрушить з місця, бо львівський Ісламський культурний центр ім. Мухаммада Асада зробив там свердловину — і техніку та спеціалістів винайняли, і власних фізичних зусиль доклали. Тепер у всіх 110 родин (серед них 59 — кримськотатарські. — Ред.), незалежно від етнічного походження та релігійних переконань, з’явилася можливість розпочати будівництво.
Чому це була така проблема? За словами голови обслужного кооперативу «Малі Дубляни» та за сумісництвом голови громадської організації «Кримські переселенці» Рустема Еміралієва, на це просто не мали коштів. І хоча його слова стосувалися здебільшого до земляків, інші переселенці, напевно, мали такі самі труднощі.
— Самі розумієте, ми люди незаможні. Виїздили на підконтрольну територію, лишивши практично все майно: головне було вивезти дітей, а дітей у кримськотатарських родинах зазвичай багато. І хоча ми беремося практично за будь-яку роботу, але утримуємо родини, винаймаємо житло — лишається дуже мало коштів на щось ще. Отримавши ділянки, виділені Дублянською міськрадою (Львівська область), ми таки змогли назбирати грошей на проектну документацію та відведення земельної ділянки, та гроші скінчилися, й ми зайшли у безвихідь: возити воду задорого, але й зробити свердловину також надто дорого.
На щастя, кримці пригадали, що свого часу ДУМУ «Умма» допомогло репатріантам вирішити цю проблему в Криму: кримським татарам, що верталися на Батьківщину з місць заслання, надавали землю в степу, де не було джерел питної води, і ДУМУ «Умма» у співпраці з ГСВА «Альраід» зібрали тоді кошти, заснували масштабний проект, у рамках якого зробили сотні свердловин по всьому Криму — саме тому переселенці звернулися до ІКЦ Львова, і там їх почули.
Уже за кілька тижнів на ділянці з’явилася перша свердловина завглибшки 97 метрів. І таких свердловин буде дедалі більше — Львівський ІКЦ вже обіцяв із цим допомогти, адже тут, окрім виділених ділянок для 110 родин, планують надати ще 40 ділянок для родин учасників АТО/ООС — вимушених переселенців.
Пан Еміралієв в імені всього кооперативу висловив щиру подяку директорові львівського ІКЦ Амінові аль-Касемові, адже тепер тут вируватиме життя, й люди нарешті розпочнуть будівництво. Перед цим лише чотири родини змогли знайти кошти, щоб привезти воду й покласти фундамент.