Муфтій Саід Ісмагілов — гість програми «Актуальне інтерв’ю» ТРК «Галичина»
Під час свого візиту до Івано-Франківська, куди він прибув для участі в проекті Академії Івана Золотоустого «Зустріч із цікавими людьми», муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов відгукнувся й на запрошення Івано-Франківської обласної ТРК «Галичина», завітавши до студії на інтерв’ю «Чому українські мусульмани підтримують курс України до НАТО?» (повний відеозапис можна переглянути за посиланням).
Окрім ставлення українських мусульман до членства України в НАТО, шейх Саід говорив із ведучою Юлією Юзьків про морально-етичні засади Ісламу, патріотизм, ісламський погляд на демократію, опір мусульманських громад Криму та Донбасу окупації, участь мусульман в АТО/ООС як вояків і капеланів.
У дискусії також узяв участь Олег Білоус — проректор з наукової роботи Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого, директор науково-аналітичного Центру НАТО Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника. Пан Білоус розповів про проект «Зустріч із цікавими людьми», в рамках якого муфтій Саід Ісмагілов і директор львівського ІКЦ Амін аль-Касем зустрілися того дня зі студентами його вишу, підкресливши, що спілкування відбувалося «з дружньою нам (греко-католикам. — Ред.) релігією», для того, «щоб наші студенти, незалежно від конфесійної приналежності, мали інформацію з перших вуст».
Відповідаючи на питання ведучої, чим найчастіше цікавляться під час подібних зустрічей студенти-богослови, муфтій зазначив, що загалом дискусію ведуть на богословському рівні:
— Люди починають порівнювати вчення, християнське з мусульманським, ставлять багато есхатологічних питань; багато питань, про що йдеться в Корані, про ставлення до пророків, до постатей Ісуса Христа, Діви Марії. Людей цікавить, що саме каже Іслам про відносини між християнами й мусульманами. Мені завжди дуже подобаються такі питання, бо міжрелігійний діалог, порозуміння, взаємна повага — вони в нормальному, здоровому суспільстві мають бути. И люди мають бути відкриті до спілкування, повинні мати толерантність до інших поглядів.
Шейх Саід наголосив, що ми всі — українці, що Україна — Батьківщина для християн і для мусульман, і для людей інших релігійних поглядів, і що «заради щасливого майбутнього між нами має бути абсолютна взаємоповага, мир і порозуміння». Він також зауважив, що сьогодні бійці, які боронять Україну на Донбасі, здійснюють джигад:
— Звісно, адже вони захищають себе, свою родину, свою Батьківщину, національні інтереси.