Добродійний іфтар у Сєвєродонецьку: допомогли нужденним і домовилися про міжрелігійний діалог
«Ми провели чудовий вечір в Ісламському центрі Сєвєродонецька на благодійній вечері з нагоди Рамадану. Хочу подякувати всій ісламській громаді міста за теплий прийом і гостинність, і окремо подякувати імамові Тимуру Берідзе за запрошення та матеріальну допомогу нашому Центру „Діти райдуги“. Тепер ми зможемо сплатити травневу оренду…» — такий відгук представниці фонду «Діти Райдуги», що опікується правами дітей з інвалідністю на освіту, реабілітацію та гідне життя, Наталі Абрамової про добродійний іфтар в ІКЦ Сєвєродонецька 22 травня.
На іфтар (вечірню трапезу, що нею переривають піст у Рамадан. — Ред.) були запрошені представники обласної та місцевої влади, священнослужителі, громадські діячі та активісти.
Окрім допомоги особливим дітям, цього вечора також роздали допомогу нужденним одновірцям — продуктові набори, придбані в рамках багаторічної співпраці з німецьким благодійним фондом Muslimehelfen.
За словами імама ІКЦ Тимура Берідзе, під час іфтару учасники домовилися про проведення в стінах центру заходів міжрелігійного діалогу та навіть визначили дату найближчої зустрічі — 6 червня. Представники обласної та місцевої влади пообіцяли, своєю чергою, всіляко сприяти такому діалогу.
Серед гостей, що розділили трапезу зі 160 мусульманами міста, — заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Юрій Клименко, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Аліна Адамчук, директор управління автобусних станцій Луганської області Муслім Аліханов. Були й представники духівництва: настоятель кремінського храму УГКЦ отець Онуфрій Репецький, пастор Церкви адвентистів сьомого дня Олег Ларіонов, представник ПЦУ від єпископа Луганського і Старобільського Афанасія (Яворського) капелан Євген Сиренко, а ще громадські діячі та активісти, зокрема голова Асоціації громадських організацій осіб з інвалідністю Луганської області Микола Надуличний, представники добродійного фонду «Діти райдуги», головне завдання якого — реалізація прав на освіту, реабілітацію та гідне життя дітей з обмеженими можливостями (що страждають на епілепсію, затримку психічно-розумового розвитку, аутизм, генетичні захворювання, порушення слуху та інші хвороби з порушеннями функцій центральної нервової системи. — Ред.).