Муфтій розказав про Іслам семінаристам греко-католицької семінарії

03.10.2019

39

Читати лекції з релігієзнавства, зокрема ісламознавства, не в авдиторіях вишів, світських чи духовних, а безпосередньо в закладах, що мають пряме відношення до предмета, — звична практика в Києві. Викладачі приводять своїх студентів до ісламського культурного центру, щоб ті з перших вуст отримали інформацію про Іслам, його історію та культуру, поспілкувалися з послідовниками цього віровчення, поставили їм питання. Такий візит студентів — цього разу Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ до столичного ІКЦ — відбувся 2 жовтня за ініціативи їхньої викладачки, доктора філософських наук, релігієзнавиці Людмили Филипович.

Про це на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» повідомив муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, подякувавши наставниці майбутнього духівництва:

«Сьогодні нашу мечеть відвідали семінаристи четвертого курсу греко-католицької духовної семінарії. Мав чудове спілкування з майбутніми священниками, показував їм мечеть, розповідав про мусульманське вчення та обряди. Дуже приємне та позитивне враження від спілкування з семінаристами. Дякую професору Людмилі Филипович за чудову ініціативу міжрелігійного діалогу в дії».

Професор Людмила Филипович, своєю чергою, поділилася враженнями від візиту та спілкування з муфтієм:

«Ті, хто прийшов сьогодні на зустріч із Саідом Ісмагіловим, були вражені глибиною і широтою його віри, світогляду, відношення до людей, до життя. Муфтій подарував нам світ Ісламу в усій його красі і неповторності. Дякуємо, дорогий Саіде, за блискучу, взірцеву лекцію з мусульманської історії, богослов’я, етики, культу; за бажання і вміння ділитися своїми знаннями, за приязність до майбутніх греко-католицьких священників з КТДС, за щирі відповіді на непрості запитання!»