Муфтій Саід Ісмагілов у гостині у християн Йорданії

20.12.2019

27

15 грудня під час візиту до Йорданії муфтія Саіда Ісмагілова запросили на зустріч із християнськими лідерами міста Аль-Фахіс (визначне тим, що населене самими християнами. — Ред.), на що він радо погодився. Роль гостинного господаря виконував мер міста, Джамаль Іса Хаттар, що й познайомив шейха Саіда з духовними отцями міста.

Вони побували у храмі Святого Георгія Єрусалимської православної церкви, де їх прийняв отець Романос Наїф ас-Самаві.

— Отець Романос розповів, що його церкву відвідують і українські жінки, одружені з йорданцями, що живуть в Аммані. Я попросив панотця переказати вітання нашим землякам.

Другим пунктом програми були відвідини католицького костелу, де пастор Імад Тваль розповів, як вони напередодні Різдва проводять добродійні заходи та активно допомагають біженцям із Сирії та Іраку, а також місцевим малозабезпеченим родинам.

Насамкінець відвідали греко-католицький храм, де отець Абунус Хаддад розповів про гуманітарну допомогу 250 біженцям з Іраку.

Після відвідин церков мер Джамаль Іса Хаттар запросив українського муфтія на центральну площу, де на повний хід ішло приготування до святкування Різдва. Містяни були дуже схвильовані, адже цього року врочистості має відвідати йорданська королева Ранія. До речі, за словами голови, віднедавна святкування Різдва ще більше гуртує містян, бо й православні вирішили відзначати його 25 грудня.

 

На завершення спілкування Саід Ісмагілов отримав надрукований в Йорданії Коран, до якого мер уклав дарчого листа та запрошення ще раз відвідати місто — разом із кимось з українських християнських діячів.