Перша україномовна біографія пророка Мухаммада: шукайте в бібліотеках мечетей та ІКЦ ДУМУ «Умма»!

01.01.2020

126

Маємо чудову новину: нарешті життєпис пророка Мухаммада (мир йому і благословення) можна прочитати українською! Днями друком вийшов український переклад праці пана Тахії аль-Ісмаїла «Мухаммад (Життєпис пророка на основі найбільш ранніх джерел)».

Наклад видання на 424 сторінки — лише 1000 примірників, тому книгу не роздаватимуть, але її можна буде взяти почитати в бібліотеках мечетей та ІКЦ ДУМУ «Умма».

Цікаво, що книга, окрім власне тексту, містить мапи зі схемами диспозиції сторін у двох знакових для мусульман битвах: під Бадром та біля гори Ухуд. Видання вирізняється з-поміж подібних і тим, що подає не самі історичні факти, а й контекст — це відкриває читачеві багато граней особистости посланця Аллага (мир йому і благословення) та дозволяє ліпше зрозуміти його життєві обставини. Автор переказує події тих часів у контексті світової історії, аналізує їх причини та наслідки, вплив на життя різних народів та держав.

Книга призначена для широкого загалу й буде корисна як для мусульман, так і для немусульман: вона не перевантажена посиланнями на першоджерела, хоча цілком їм відповідає. А ті, кого цей текст цікавить з наукового чи релігійного погляду, можуть знайти такі посилання, наприклад, у праці Ібн Хішама.